Białoruś / Wiasna: już ponad 100 zatrzymanych protestujących

Białoruś / Wiasna: już ponad 100 zatrzymanych protestujących
(fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO)
3 miesiące temu
PAP / kk

Podczas niedzielnych akcji protestu na Białorusi zatrzymano już ponad 100 osób - wynika z danych udostępnionych przez centrum praw człowieka Wiasna. Portal Tut.by informuje, że do Mińska rząd ściągnął specjalny sprzęt i dodatkowe siły.

Na stale uzupełnianej liście zatrzymanych, zamieszczonej na stronie Wiasny, widnieje 135 nazwisk. Znaczna większość osób została zatrzymana w Mińsku.

Niezależne Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy (BAŻ) podało, że zatrzymano sześciu dziennikarzy.

W białoruskiej stolicy ludzie gromadzą się m.in. na Placu Przemian, gdzie w środę wieczorem zamaskowani mężczyźni pobili młodego działacza Ramana Bandarenkę. Następnie wsadzono go do mikrobusa i zawieziono na komisariat. Półtorej godziny później karetka pogotowia zabrała go do szpitala. W czwartek mężczyzna zmarł.

Na plac przyjechali funkcjonariusze, którzy wykorzystują granaty hukowe. Świadkowie twierdzą, że słyszeli cztery wybuchy - podaje Tut.by

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anselm Grün, Tomáš Halík
25,94 zł
39,90 zł

Jeśli ktoś zaczyna wierzyć, nie oznacza to, że wspiera się na filarach pewników, lecz że wchodzi w chmurę tajemnicy i podejmuje wyzwanie: zanurz się jeszcze głębiej!

W tej zaskakująco osobistej książce dwaj wybitni pisarze chrześcijańscy...

Skomentuj artykuł

Białoruś / Wiasna: już ponad 100 zatrzymanych protestujących
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.