Brytyjskie myśliwce latają już nad Irakiem

Brytyjskie myśliwce latają już nad Irakiem
(fot. EPA/KATIA CHRISTODOULOU)
5 lat temu
PAP / pz

Dwa brytyjskie myśliwce latają już nad Irakiem, gotowe do zaatakowania celów w pierwszej misji, odkąd parlament wyraził zgodę na naloty przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego - poinformowało w sobotę brytyjskie ministerstwo obrony.

Dwa myśliwce Tornado Królewskich Sił Powietrznych wyleciały z bazy Akrotiri na Cyprze o godzinie 9.25, a wkrótce po nich samolot zbiornikowiec - poinformował świadek agencji Reutera.

Rzecznik brytyjskiego ministerstwa obrony potwierdził, że "tornada są obecnie gotowe do użycia ich w ataku, gdy tylko zidentyfikowane zostaną właściwe cele".

Brytyjskie lotnictwo dołączyło do koalicji pod przywództwem USA, wspieranej przez cześć krajów europejskich i Zatoki Perskiej, przeciwko dżihadystom Państwa Islamskiego.

W swojej dawnej kolonii, na Cyprze, który uzyskał niepodległość w 1960 roku, Wielka Brytania zachowała dwie bazy wojskowe. Od sierpnia sześć myśliwców Tornado normalnie stacjonujących w bazie RAF-u Marham w Anglii stacjonuje na Cyprze i od sześciu tygodni pełni misje zwiadowcze nad Irakiem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Brytyjskie myśliwce latają już nad Irakiem
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Brytyjskie myśliwce latają już nad Irakiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.