Burze i wichury nad Niemcami: zakłócenia w komunikacji i podtopienia

Burze i wichury nad Niemcami: zakłócenia w komunikacji i podtopienia
(fot. PAP/EPA/ALEXANDER BECHER)
PAP / mp

Burze połączone z silnym wiatrem, spowodowane układem niskiego ciśnienia, doprowadziły w Niemczech w nocy z soboty na niedzielę do poważnych zakłóceń w komunikacji kolejowej.

Wywołana przez wichurę fala powodziowa na Łabie spowodowała podtopienia w Hamburgu.
Niemiecka kolej zawiesiła do odwołania kursowanie pociągów w północnej i centralnej części Niemiec. Decyzja dotyczy m.in. graniczących z Polską Saksonii i Meklemburgii-Pomorza Przedniego.
W kilku miastach, w tym w Dortmundzie, podstawiono specjalne pociągi, w których pasażerowie mogą przeczekać burze do czasu ponownego uruchomienia połączeń.
Jak podał "Der Spiegel", do miast, które najbardziej ucierpiały wskutek wichury, należy Hamburg. Silny wiatr wyrywał drzewa, przewracał rusztowania, zrywał dachy i uszkadzał samochody. Do godzin porannych w niedzielę straż pożarna interweniowała 550 razy. Wywołana przez wichurę fala powodziowa podtopiła część portowego city. Woda zalała trasę Elbschaussee. Ze względu na zagrożenie zamknięto popularny rynek Fischmarkt.
W Berlinie w niedzielę rano strażacy interweniowali 100 razy w ciągu trzech godzin. Jak pisze agencja dpa, wiatr zerwał dach z jednego z domów mieszkalnych. W dwóch miejscach wichura przewróciła rusztowania, ciężko raniąc przechodnia.
Służby meteorologiczne ostrzegają, że wiatr osiągnie swoją największą siłę w niedzielę przed południem. Nad Morzem Północnym siła wiatru może dochodzić do 120 km na godzinę.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Burze i wichury nad Niemcami: zakłócenia w komunikacji i podtopienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.