Cameron: projekt rezolucji ws. Syrii w RB ONZ

Cameron: projekt rezolucji ws. Syrii w RB ONZ
(fot. EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA)
PAP / psd

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron powiedział w środę przed południem, że projekt rezolucji ws. Syrii zostanie przekazany Radzie Bezpieczeństwa ONZ jeszcze tego samego dnia.

"Wielka Brytania przygotowała projekt rezolucji potępiającej użycie broni chemicznej przez (Baszara el-Asada) i przewidującej kroki konieczne dla ochrony cywilów" - poinformował premier na swym oficjalny koncie na Twitterze.

"Zawsze podkreślaliśmy, że oczekujemy od Rady Bezpieczeństwa ONZ, że sprosta spoczywającej na niej odpowiedzialności w kwestii Syrii. Dziś ma ona okazję, by to zrobić" - dodał Cameron.

Rzecznik premiera poinformował w oficjalnym komunikacie, że projekt rezolucji zostanie przedłożony RB w Nowym Jorku jeszcze w środę.

Wcześniej Downing Street (siedziba premiera) podał, że prezydent USA Barack Obama i Cameron, którzy rozmawiali we wtorek przez telefon o sytuacji w Syrii, "nie mają wątpliwości dotyczących odpowiedzialności reżimu Asada" za "atak chemiczny".

DEON.PL POLECA

Również w środę szef brytyjskiej dyplomacji William Hague powiedział, że brak reakcji na użycie przez reżim Asada broni chemicznej oznaczałby na dłuższą metę zagrożenie dla bezpieczeństwa samego Zjednoczonego Królestwa.

"Nie możemy pozwolić, aby nasze bezpieczeństwo było podminowywane poprzez uznawanie za normalne użycia broni, którą przez całe dekady staraliśmy się kontrolować i tępić" - napisał Hague na łamach dziennika "Daily Telegraph".

Premier Cameron skrócił wakacje, by w środę spotkać się z Radą Bezpieczeństwa Narodowego; odwołał też z urlopów parlamentarzystów, którzy w czwartek będą debatowali na odpowiedzią Wielkiej Brytanii na atak chemiczny w Syrii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Cameron: projekt rezolucji ws. Syrii w RB ONZ
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.