Cameron: Śmierć bin Ladena to ulga dla świata

Cameron: Śmierć bin Ladena to ulga dla świata
(fot. EPA/STR)
8 lat temu
PAP / drr

Śmierć lidera Al-Kaidy Osamy bin Ladena, zabitego przez siły specjalne USA w Pakistanie, oznacza "wielką ulgę" dla całego świata - powiedział w poniedziałek brytyjski premier David Cameron.

- Osama bin Laden był odpowiedzialny za najgorszy akt terroru, jaki kiedykolwiek widział świat - zamach 11 września 2001 roku - oraz za tak wiele innych ataków, które kosztowały życie tysięcy ludzi, w tym wielu Brytyjczyków - głosi oświadczenie Camerona. Wielkim sukcesem nazwał fakt, że terrorysta "został wytropiony i nie będzie już prowadził kampanii globalnego terroru".

- Wiadomość o śmierci Osamy bin Ladena oznacza wielką ulgę dla ludzi na całym świecie - podkreślił brytyjski premier. - To również odpowiedni moment, by podziękować wszystkim, którzy bez wytchnienia pracują, by chronić nas przed terroryzmem.

Pogratulował następnie prezydentowi USA Barackowi Obamie i "wszystkim odpowiedzialnym za tę operację".

Najbardziej poszukiwany terrorysta świata zginął w niedzielę w operacji sił specjalnych USA w domu na przedmieściu pakistańskiej stolicy Islamabadu, gdzie się ukrywał. Informacje o śmierci szefa Al-Kaidy potwierdził prezydent Obama, który podkreślił, że "sprawiedliwości stało się zadość"

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Cameron: Śmierć bin Ladena to ulga dla świata
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Cameron: Śmierć bin Ladena to ulga dla świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.