Chiny: 18 górników zginęło w wypadku w kopalni węgla

Chiny: 18 górników zginęło w wypadku w kopalni węgla
(fot. shutterstock.com)
PAP / sz

Osiemnastu górników zginęło w niedzielę w rezultacie wycieku gazu w kopalni węgla kamiennego w środkowych Chinach - poinformowały w poniedziałek chińskie media państwowe.

Do wypadku doszło w kopani węgla Jilinqiao w prowincji Hunan w niedzielę około godziny 11 czasu lokalnego, kiedy 55 górników znajdowało się wewnątrz szybu górniczego - sprecyzowała agencja Xinhua.

DEON.PL POLECA
Zdołano uratować 37 górników. Policja zatrzymała osoby odpowiedzialne za doprowadzenie do wypadku - podała japońska agencja prasowa Kyodo.

Chiny są największym producentem węgla na świecie i krajem, który zużywa najwięcej tego surowca. W tamtejszych kopalniach często dochodzi do wypadków, głównie ze względu na nieprzestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i redukcję kosztów, co czasami ma związek z korupcją w lokalnych władzach.

Co roku w katastrofach górniczych w ChRL ginie około 1000 osób, chociaż liczba ta spadła nieco w ciągu ostatniej dekady za sprawą podjętych w ostatnich latach działań: poprawy warunków bezpieczeństwa i zamknięcia małych, bardziej niebezpiecznych kopalń. Władze ChRL zapowiedziały zamknięcie ponad tysiąca przestarzałych zakładów wydobywczych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chiny: 18 górników zginęło w wypadku w kopalni węgla
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.