Chiny: 7 zabitych, liczni ranni w wybuchu w przedszkolu

Chiny: 7 zabitych, liczni ranni w wybuchu w przedszkolu
(fot. shutterstock.com)
PAP / ml

Co najmniej siedem osób zginęło, a ok. 60 zostało rannych w wyniku wybuchu, do którego doszło w czwartek przy wejściu do przedszkola w Fengxian, na obrzeżach miasta Xuzhou, w prowincji Jiangsu na wschodzie Chin. Państwowe media informują o wybuchu butli z gazem.

Eksplozja miała miejsce około godz. 17 czasu lokalnego (godz. 11 w Polsce). Jest to pora, kiedy rodzice odbierają z placówki swoje dzieci.

Władze miasta Xuzhou poinformowały, że dwie osoby zginęły na miejscu, a pięć zmarło w szpitalu. Według lokalnych władz stan dziewięciu osób jest ciężki.

Na portalach społecznościowych pojawiają się zdjęcia przedstawiające kilkanaście leżących na ziemi zakrwawionych osób, w tym dzieci. Niektórzy wyglądają na nieprzytomnych, mają nadpaloną odzież. Przyczyny wybuchu są badane.

"Około godziny 17 usłyszeliśmy wybuch i pomyśleliśmy, że mogło dojść do eksplozji gazu u pobliskiego sprzedawcy jedzenia" - mówił właściciel okolicznego sklepu cytowany przez internetowy serwis "Sohu". Inny świadek twierdził, że mogło zginąć wiele osób.

DEON.PL POLECA

W wyniku eksplozji brama przy wejściu do przedszkola została poważnie uszkodzona, wokół widać także wiele potłuczonego szkła.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chiny: 7 zabitych, liczni ranni w wybuchu w przedszkolu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.