Chmura pyłu jednak nie daje za wygraną

Chmura pyłu jednak nie daje za wygraną
Wulkan Eyjafjoell na Islandii ponownie zaczął wyrzucać znaczne ilości pyłów (fot. EPA/TIAGO PETINGA)
PAP / wab

Chmura pyłu wulkanicznego po raz kolejny paraliżuje ruch lotniczy. Zakaz lotów wprowadzono nad częściami Szkocji, Anglii i w Irlandii Północnej. Jak na razie działają lotniska w Londynie.

Zakaz lotów, spowodowany chmurą pyłu wulkanicznego, ma obowiązywać nad częściami Szkocji i Anglii w niedzielę od godz. 13 czasu lokalnego do godz. 19 czasu lokalnego. Działać mają na razie lotniska londyńskie.

DEON.PL POLECA
W oświadczeniu Państwowych Służb Ruchu Powietrznego podano, że zakazem zostaną objęte m.in.: Manchester, Liverpool, Doncaster, Carlisle, Humberside oraz port lotniczy East Midlands. Zamknięte mają być wszystkie lotniska Irlandii Północnej. Zakłócony ma być także ruch lotniczy w części Szkocji.

Działać będą natomiast lotniska londyńskie - przynajmniej do godz. 19 (godz. 20 czasu polskiego) - podały władze lotnicze.

DEON.PL POLECA

Brytyjskie ministerstwo transportu ostrzegało w sobotę, że przestrzeń powietrzna może być częściowo zamykana od niedzieli do wtorku.

Zakaz lotów obowiązuje też w części Republiki Irlandii, zwłaszcza na zachodzie. Lotnisko w Dublinie ma pracować normalnie, przynajmniej do wieczora - poinformowało irlandzkie lotnictwo cywilne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Chmura pyłu jednak nie daje za wygraną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.