Covid-19. Stolica Portugalii odcięta od świata

Covid-19. Stolica Portugalii odcięta od świata
4 miesiące temu
PAP/mk

Portugalski rząd wprowadził kordon sanitarny wokół stolicy kraju Lizbony. Przyczyną jest znaczny wzrost zakażeń koronawirusem.

Zakaz wjazdu i wyjazdu z regionu stolicy obowiązuje od piątku.

Jak poinformowała rzeczniczka rządu Mariana Vieira da Silva, kordon sanitarny jest odpowiedzią władz na drastyczny wzrost zachorowań na Covid-19 w stolicy. Sprecyzowała, że rząd zamierza utrzymać zakaz wjazdu i wyjazdu ze stołecznej aglomeracji co najmniej do poniedziałkowego poranka.

Vieira da Silva wskazała, że wraz z nasileniem się wzrostu zakażeń rząd prawdopodobnie wstrzyma też wdrożenie zapowiedzianego na koniec czerwca luzowania kolejnych restrykcji przeciwepidemicznych. Ma to ogromne znaczenie dla gospodarki Portugalii, która w dużej mierze oparta jest o wpływy z turystyki.

Podczas ostatniej doby w Portugalii koronawirusem zakaziły się 1233 osoby, a dwie zmarły. To największa liczba dobowych infekcji od lutego br.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
21,97 zł
31,37 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Covid-19. Stolica Portugalii odcięta od świata
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.