Czaputowicz: będziemy współpracować z USA w sprawie reform na Ukrainie

Czaputowicz: będziemy współpracować z USA w sprawie reform na Ukrainie
(fot. depositphotos.com)
PAP / ms

Będziemy współpracować z USA w kwestii wsparcia reform gospodarczych i politycznych na Ukrainie - zapowiedział we wtorek w Toronto szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz po spotkaniu ze specjalnym wysłannikiem Stanów Zjednoczonych ds. Ukrainy Kurtem Volkerem.

"Omówiliśmy, jak oceniamy sytuację, ta ocena jest bardzo podobna - należy wspierać władze, należy wspierać prezydenta (Wołodymyra Zełenskiego), wybory. Proces demokratyczny postępuje, będzie też czas na sprawdzenie, jak te cele prezydenta Zełeńskiego są realizowane w praktyce. Będziemy z USA współpracować w zakresie wsparcia reform gospodarczych i politycznych na Ukrainie" - powiedział dziennikarzom Czaputowicz.

DEON.PL POLECA
Ze swej strony Volker napisał na Twitterze, że "Polska i USA podzielają zainteresowanie silną, bezpieczną Ukrainą, zintegrowaną w regionie i wewnątrz społeczności transatlantyckiej. Minister Czaputowicz @PolandMFA i ja rozmawialiśmy o tym, jak wzmocnić wysiłki na rzecz wspierania reform i stworzyć otwartą, dynamiczną Ukrainę".

Szef polskiej dyplomacji przebywał w Toronto na międzynarodowej konferencji w sprawie reform na Ukrainie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czaputowicz: będziemy współpracować z USA w sprawie reform na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.