"Der Spiegel" o znikającej z Bundeswehry broni

"Der Spiegel" o znikającej z Bundeswehry broni
(fot. Elpisterra / Shutterstock.com)
PAP / pk

Z Bundeswehry zniknęło w minionych dwóch latach pięć automatycznych karabinów szturmowych G36 oraz dwa starsze modele tej broni G3 - podał niemiecki tygodnik "Der Spiegel", powołując się na wyniki wewnętrznej kontroli w niemieckiej armii.

Wojsko nie może się też doliczyć dwóch pistoletów P8 oraz trzech pistoletów sygnalizacyjnych - czytamy w najnowszym wydaniu największego niemieckiego magazynu politycznego.

W lutym tego roku doszło ponadto na jednym z poligonów do włamania do transportera opancerzonego, z którego zginęły dwa karabiny G36 i dwa pistolety - P8 i sygnalizacyjny.

Prokuratura sprawdza, czy w tę kradzież nie był zamieszany porucznik Franco A., aresztowany pod koniec kwietnia w związku z podejrzeniem o przygotowywanie zamachu na niemieckich polityków. Niedaleko poligonu w Minden, gdzie doszło do włamania, odbywał służbę żołnierz o skrajnie prawicowych poglądach, który znał Franco A. oraz drugiego aresztowanego oficera Maximiliana T. Śledczy badają ewentualne powiązania - pisze "Der Spiegel".

DEON.PL POLECA

Franco A. ukradł około tysiąca sztuk amunicji i ukrył ją u trzeciego zatrzymanego kompana, 24-letniego studenta.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Der Spiegel" o znikającej z Bundeswehry broni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.