Dlaczego Rosja użyła broni hipersonicznej? Brytyjski resort obrony odpowiada

Dlaczego Rosja użyła broni hipersonicznej? Brytyjski resort obrony odpowiada
fot. PAP/EPA/MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUT
PAP / pk

Rosyjskie twierdzenia o użyciu na Ukrainie pocisków hipersonicznych mają zapewne odwrócić uwagę od braku postępów w kampanii lądowej. Jest mało prawdopodobne, by znacząco wpłynęły one na wynik walk - oceniło w poniedziałek wieczorem brytyjskie ministerstwo obrony.

"Rosja twierdzi, że wystrzeliła pewną liczbę pocisków 'hipersonicznych' przeciwko celom na zachodniej Ukrainie. Jeśli to prawda, był to prawdopodobnie Kindżał - system rakietowy wystrzeliwany z powietrza, oparty na pocisku balistycznym Iskander, który był już intensywnie wykorzystywany przez siły rosyjskie w ataku na Ukrainę. Rosyjskie twierdzenia o użyciu rozwijanego systemu Kindżał mają najprawdopodobniej na celu odwrócenie uwagi od braku postępów w rosyjskiej kampanii lądowej. Jest bardzo mało prawdopodobne, by użycie pocisków Kindżał wpłynęło w istotny sposób na wynik rosyjskiej kampanii na Ukrainie" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Dlaczego Rosja użyła broni hipersonicznej? Brytyjski resort obrony odpowiada
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.