Do 66 wzrosła liczba ofiar w kopalni na Syberii

Do 66 wzrosła liczba ofiar w kopalni na Syberii
Ekspert ministerstwa: "Zawieszono akcję ratunkową do czasu aż nie poprawi się sytuacja" (fot. PAP/EPA Maxim Shipenkov)
PAP / zylka

Do 66 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchów w kopalni węgla Raspadskaja na Syberii po tym jak ratownicy znaleźli sześć kolejnych ciał - poinformował przedstawiciel ministerstwa ds. nadzwyczajnych. 24 osoby uważa się za zagionione.

Poprzedni bilans mówił o 60 zabitych i 30 zaginionych.

DEON.PL POLECA
Akcję ratunkową zawieszono z powodu wysokiego poziomu gazu pod ziemią.

- Na razie sytuacja zdecydowanie pogorszyła się. Stężenie metanu przekracza dopuszczalną normę 7 proc. Zawieszono akcję ratunkową do czasu aż nie poprawi się sytuacja - powiedział ekspert z ministerstwa. Według niego, w głębi kopalni doszło jednocześnie do kilku pożarów.

Wybuchy nastąpiły na głębokości 490 metrów. Pierwszy - w sobotę o 20.54 czasu moskiewskiego (18.54 czasu polskiego) - w momencie, gdy pracowało tam 370 górników, a drugi - w niedzielę o godz. 1 (sobota, godz. 23 czasu polskiego), kiedy przybyli już pierwsi ratownicy.

Dyrekcja kopalni utrzymuje, że stężenie metanu w momencie pierwszej eksplozji było w normie. Drugi, mocniejszy wybuch zniszczył główny szyb wentylacyjny.

Kopalnia Raspadskaja w mieście Mieżdurieczeńsk to największa kopalnia węgla kamiennego w Rosji. Została otwarta w 1973 roku. Jej roczne wydobycie szacuje się na około 8 mln ton węgla.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Do 66 wzrosła liczba ofiar w kopalni na Syberii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.