Ankieta o aborcji w świecie sportu. "Dzień po operacji wygrałam wyścig. Wcale tego nie żałuję"

Ankieta o aborcji w świecie sportu. "Dzień po operacji wygrałam wyścig. Wcale tego nie żałuję"
(fot. depositphotos.com)
4 miesiące temu
KAI / df

Szokujące dane i napawające smutkiem wypowiedzi sportsmenek przyniosło badanie, dotyczące aborcji w świecie zamożnego i pełnego sukcesów brytyjskiego sportu. „To była bardzo łatwa decyzja. Dzień po operacji wygrałam wyścig. Wcale tego nie żałuję. Po prostu poszłam i załatwiłam to, a potem kontynuowałam swoją karierę tak, jakby nic się nie stało” – napisała jedna z respondentek.

Ponad cztery proc. z 537 respondentek ankiety BBC dokonało aborcji, ponieważ urodzenie dziecka negatywnie wpłynęłoby na ich karierę. Aż 184 sportsmenki opóźniły chęć założenia rodziny ze względu na karierę sportową. Ponad jedna trzecia badanych stwierdziła, że nie czuje się wystarczająco wspierana przez swój klub, aby urodzić dziecko i wrócić do pracy.

W 2017 roku amerykańska mistrzyni olimpijska Sanya Richards-Ross stwierdziła, że „aborcję miała każda kobieta uprawiająca lekkoatletykę, którą znała, ale była to sprawa, o której się nie rozmawiało”.

Media odnotowują wypowiedź paraolimpijki Jodie Grinham: „Trudno jest powiedzieć partnerowi, który naprawdę chce mieć dziecko: „słuchaj, kocham cię całym sercem, ale gdybym zaszła w ciążę, nie byłabym w stanie jej utrzymać”. Bardzo trudno jest powiedzieć: „kocham cię, ale nie chciałabym teraz twojego dziecka”. „Wprowadziliśmy tak wiele środków, aby upewnić się, że to nigdy się nie wydarzy. Moje ciało wystawiam na próbę różnych obciążeń, wahań nastroju, aby upewnić się, że mogę iść, rywalizować i robić karierę”. Paraolimpijka wyraziła opinię, że urodzenie dziecka w niewłaściwym czasie oznaczałoby, że nie traktuje ona swojej kariery poważnie.

Inna sportsmenka, mówiąc o aborcji swojego drugiego dziecka, stwierdziła: „Chciałam mieć kolejne dziecko, ale wiedziałam, że nie będę już mogła grać. Nie chciałam rezygnować z mojego sportu”.

Badanie wskazuje na to, że wiele sportsmenek założyłoby rodziny, gdyby nie kariera. „Zawsze mówiłam mojemu narzeczonemu, że nie będę mieć dzieci, dopóki nie osiągnę w sporcie tego, co chcę. Mam świadomość, że biologiczny zegar tyka, nie chcę się dowiedzieć, że już za późno na dzieci. Jeśli jednak urodzę i będę mieć dziewięć miesięcy wolnego, to prawdopodobnie nie będę najlepsza. A jeśli chcesz być wybierana, musisz być najlepsza”.

Eden Linton ze Stowarzyszenia Obrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC) skomentowała to w następujący sposób: jest to „przykład niszczycielskich konsekwencji w społeczeństwie, które ceni trofea wyżej niż dzieci”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Radosław Broniek OP
21,54 zł
35,90 zł
  • Czy wszystkie religie są tak samo dobre?
  • Czy katolik może bezpiecznie ćwiczyć jogę i uprawiać medytację?
  • Czy charyzmatycy przekazują fałszywy obraz Boga?
  • Czy zainteresowanie egzorcyzmami jest niebezpieczne?
  • Jakie są prawdziwe i fałszywe zagrożenia dla wiary?
  • ...

Skomentuj artykuł

Ankieta o aborcji w świecie sportu. "Dzień po operacji wygrałam wyścig. Wcale tego nie żałuję"
Komentarze (3)
MG
~Michał Gaduła
12 stycznia 2021, 01:25
"Badanie wskazuje na to, że wiele sportsmenek założyłoby rodziny, gdyby nie kariera." Powinniśmy przemówić do rozsądku wszystkim wiedźmom, które uważają, że ich kariera jest ważniejsza! Zamiast kierować się egoistycznymi pobudkami, powinny zacząć zajmować się swoimi dziećmi, a sport zostawić mężczyznom - przynajmniej pozostawić go w chwili w której zajdą w ciążę, bo przed Bogiem nic nie może być ważniejsze niż rodzina.
DK
~D K
16 września 2020, 08:58
A co jest złego w tym że dla kogoś wazniejsza jest w danym etapie życia kariera niż bycie matką ? To jest kwestia priorytetów i nie dla każdego to będzie dziecko. Jeżeli komuś sukcesy zawodowe dają szczęście to przestanmy to kwestionować. Żyj j pozwól żyć innym.
AM
~Alicja M.M.
16 września 2020, 22:06
Co w tym złego, że dla kogoś kariera (albo rozwój osobisty, albo bogactwo, albo cokolwiek innego) jest ważniejsze niż... czyjeś życie? Jeśli ktoś pyta, co w tym złego, to... istotnie, nie znam sposobu, by mu to wytłumaczyć. "Żyj i pozwól żyć innym" brzmi tu (niezamierzenie chyba?) okrutnie ironicznie.

Skomentuj artykuł

Ankieta o aborcji w świecie sportu. "Dzień po operacji wygrałam wyścig. Wcale tego nie żałuję"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.