Dziewczynki dokonały samobójczego zamachu

Dziewczynki dokonały samobójczego zamachu
(fot. Secular Talk / youtube.com)
PAP / ptsj

Dwie około 10-letnie dziewczynki wysadziły się w powietrze w niedzielę w miasteczku na północnym wschodzie Nigerii - przekazała agencja Reutera, powołując się na świadków. W samobójczym zamachu zginęły trzy osoby, a co najmniej 26 zostało rannych.

Do podwójnej eksplozji doszło wczesnym popołudniem na targu w miejscowości Potiskum w stanie Yobe, gdzie często mają miejsce zamachy przeprowadzane przez islamistyczną partyzantkę Boko Haram.

Jeden ze sprzedawców na targu ocenił, że dziewczynki mogły mieć ok. 10 lat. Według innego świadka w zamachu życie straciły trzy osoby, a co najmniej 26 odniosło obrażenia.

To kolejny atak dokonany w Potiskum. W listopadzie co najmniej 48 osób, głównie uczniów, zginęło, gdy zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze podczas szkolnego apelu. W sobotę bomba eksplodowała na lokalnym komisariacie.

Również w sobotę co najmniej 16 osób zginęło, a ponad 20 zostało rannych w mieście Maiduguri, na północnym wschodzie Nigerii, w zamachu samobójczym przeprowadzonym przez około 10-letnią dziewczynkę.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dziewczynki dokonały samobójczego zamachu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.