Dżihadyści zaatakowali bojowników armii syryjskiej

Dżihadyści zaatakowali bojowników armii syryjskiej
(fot. PAP/EPA/STRINGER)
PAP / sz

Dżihadystyczne ugrupowanie rebelianckie Fatah al-Szam przejęło obszary będące dotychczas pod kontrolą frakcji Wolnej Armii Syryjskiej (WAS) w Syrii - poinformowała w środę agencja Reutera, powołując się na przedstawicieli WAS.

Ugrupowanie Fatah al-Szam, znane wcześniej jako Front al-Nusra, przeprowadziło we wtorek zakrojony na szeroką skalę atak na frakcje WAS w północno-zachodniej Syrii, w tym na grupę Dżaisz al-Mudżahedin, która została wyeliminowana.

Wolna Armia Syryjska to luźny sojusz różnych ugrupowań walczących z siłami syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.

Fatah al-Szam był oficjalną filią Al-Kaidy w trwającej od marca 2011 roku wojnie w Syrii, dopóki ugrupowanie to nie zerwało z nią stosunków w 2016 roku.

DEON.PL POLECA

Frakcje, które zostały zaatakowane we wtorek, wysłały swoich przedstawicieli na poświęcone uregulowaniu konfliktu w Syrii rozmowy w stolicy Kazachstanu, Astanie.

We wspólnym oświadczeniu, opublikowanym we wtorek po rozmowach w Astanie, Iran, Rosja i Turcja poinformowały o ustanowieniu trójstronnego mechanizmu monitorowania i egzekwowania zawieszenia broni w Syrii, który ma powstrzymać strony konfliktu przed prowokacjami.

Negocjacje w Astanie odbywały się pod auspicjami Rosji, Turcji i Iranu. Państwa te wcześniej doprowadziły do rozejmu w Syrii, który utrzymuje się od 30 grudnia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dżihadyści zaatakowali bojowników armii syryjskiej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.