Euro 2020. Niemcy i Szwecja odpadły z Mistrzostw Europy. Sensacyjna Ukraina

Na pierwszym planie strzelec zwycięskiej bramki dla Ukrainy Artem Dovbyk (fot. Andy Buchanan/EPA/PAP)

Ogromną sensację sprawiła drużyna Ukrainy, która pokonała Szwecję i awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Wczoraj z turniejem Euro 2020 pożegnała się ekipa Niemiec, pokonana przez Anglików.

Ukraińcy po morderczym pojedynku pokonali Szwedów, zdobywając zwycięskiego gola na 2:1 w doliczonym czasie gry, po 120 minutach regulaminowego czasu i dogrywki. Szwedzi kończyli mecz w dziesięciu, bowiem w 100. minucie spotkania czerwona kartkę za faul na ukraiński zawodniku dostał obrońca Marcus Danielson. Ukraina, trenowana przez świetnego przed laty napastnika Andrija Szewczenkę, po raz pierwszy awansowała do tej rundy rozgrywek ME.

W 90. minutach rozstrzygnęły się natomiast losy pojedynku Anglii i Niemiec. Wygrali Anglicy 2:0.

Ukraina i Anglia walczyć będą teraz między sobą o awans do najlepszej czwórki turnieju Euro 2020.  Mecz odbędzie się w sobotę 3 lipca.

W tym samym dniu spotkają się także drużyny Czech i Danii.

Pierwszy pojedynek w ćwierćfinale ME stoczą natomiast w piątek 2 lipca o godz. 18 Szwajcarzy i Hiszpanie. W piątek o godz. 21 zagrają natomiast Włochy z Belgią.

W środę i czwartek w Euro 2020 nie będzie żadnych meczów.