Francja. Do szkół wrócili uczniowie liceów i gimnazjów

Francja. Do szkół wrócili uczniowie liceów i gimnazjów
Francja zniosła zakaz poruszania się po kraju (fot. Yoan Valat / EPA / PAP)
Poniedziałek, 12:59
PAP/mk

Uczniowie francuskich liceów i gimnazjów wrócili do szkół. Od dziś zamiast uczestniczenia w edukacji zdalnej, uczą się trybie hybrydowym. Jest to kolejny etap rozluźniania restrykcji sanitarnych we Francji.

Od dzisiaj przestaje także obowiązywać we Francji nakaz przebywania w odległości do 10 km od miejsca zamieszkania.

Tydzień po powrocie do szkół uczniów podstawówek, w trybie hybrydowym do klas wrócili również w poniedziałek uczniowie liceów i gimnazjów. 

Wielu francuskich nauczycieli obawia się jednak zarażenia koronawirusem. Przedstawiciele tego zawodu nie zostali we Francji zakwalifikowani jako grupa priorytetowa do szczepień.

Część pedagogów próbuje "zdobyć" szczepienie poza kolejnością w punktach szczepień, gdzie nie pojawiły się osoby umówione na szczepienia z grup uznanych za priorytetowe.

Zaledwie 20 proc. nauczycieli w wieku powyżej 55 lat zostało do tej pory zaczepionych Władze obiecały otworzyć szczepienia dla wszystkich chętnych od 15 czerwca. Minister edukacji Jean-Michel Blanquer uznał za normalne w wywiadzie dla gazety „JDD”, "że osoba z nadwagą w wieku 45 lat może zostać zaszczepiona przed 30-letnim nauczycielem".

Władze zniosły również od poniedziałku ograniczenia w podróżowaniu między departamentami i nakaz przebywania 10 km od miejsca zamieszkania.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Francja. Do szkół wrócili uczniowie liceów i gimnazjów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.