Gest emeryta z Triestu z okazji Święta Pracy

Gest emeryta z Triestu z okazji Święta Pracy
(fot. rdpeyton / flickr.com / CC BY-NC-SA 2.0)
PAP / wm

Emeryt z Triestu na północy Włoch zaprosił na obiad z okazji Święta Pracy 100 osób, wysłanych na przymusowy urlop przez swoje pogrążone w kryzysie fabryki i otrzymujących zapomogi. Zaproszenie zamieścił w lokalnym dzienniku "Il Piccolo".

71-letni Giovanni De Lazzari, który niegdyś prowadził zakład fryzjerski, ma jedną z najniższych w kraju emerytur - 680 euro miesięcznie, ale - jak wyjaśnił - chce pomóc tym, którzy zmagają się z trudnościami i wyręczyć w ten sposób polityków.

“Nie jestem bogaty i chcę uczynić ten gest wobec tych, którzy borykają się z problemami, cierpią i mają rodzinę. Nie powodują mną żadne inne cele, zwłaszcza polityczne" - zapewnił włoski emeryt na łamach gazety.

Wytłumaczył, że może sobie pozwolić na taką szczodrobliwość, mimo niskiej emerytury, z powodu swej sytuacji życiowej. Pracuje obecnie jako sekretarz sędziwego dziekana miejscowej katedry, mieszka w jego domu, jest jego kierowcą i przygotowuje dla księdza jedzenie. Jak dodał, sam nie wydaje na życie i nie ma swojej rodziny.

Sto osób, które odpowiedzą na zaproszenie, 1 maja zostanie podjętych pizzą i piwem w jednej z restauracji w Trieście.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Gest emeryta z Triestu z okazji Święta Pracy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.