Protestują w... kraterze Wezuwiusza

Protestują w... kraterze Wezuwiusza
(fot. mariateresat. / flickr.com)
PAP / slo

Sześciu pracowników zadłużonej spółdzielni “Wezuwiusz, Natura, Praca" rozpoczęło w poniedziałek protest w kraterze wulkanu o tej nazwie na południu Włoch. Z zapasami żywności zeszli do krateru, zapowiadając, że pozostaną tam, póki nie otrzymają wsparcia finansowego.

"Jesteśmy bez pracy i bez przyszłości" - transparent z takim hasłem pozostawili przy kraterze przedstawiciele załogi spółdzielni rolniczo-leśnej, którzy zeszli na linach na głębokość 10 metrów. Na miejsce nietypowego protestu przybyli policjanci i strażacy. Wywołał on również zainteresowanie turystów.

Obecny tam reprezentant centrali związkowej Cisl wyjaśnił, że robotnicy zostaną w kraterze do czasu otrzymania pozytywnej odpowiedzi od władz regionalnych, które poprosili o interwencję. 55-osobowej załodze skończył się przymusowy urlop, na który została wysłana, i nie otrzymuje już ona żadnych pieniędzy.

Dwudziestu innych pracowników zorganizowało protest w pobliżu kas przy wejściu na teren parku narodowego u stóp Wezuwiusza. Pozostali zajmują się dostarczaniem wody i żywności protestującym w wulkanie kolegom.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Protestują w... kraterze Wezuwiusza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.