Gwiazda hip-hopu kandydatem na prezydenta

Gwiazda hip-hopu kandydatem na prezydenta
Wyclef Jean urodził się na Haiti, ale w wieku 9 lat wyjechał z rodzicami do USA (fot. EPA/Andrés Martínez Casares )
PAP / drr

Piosenkarz Wyclef Jean, swego czasu wielka gwiazda zespołu Fugees oficjalnie zgłosił swą kandydaturę w listopadowych wyborach prezydenckich na Haiti.

38-letni piosenkarz zarejestrował się jako kandydat w stolicy Haiti, Port-au-Prince. - Chcę powiedzieć, że USA mają Baracka Obamę, a Haiti ma Wyclefa Jeana - stwierdził popularny muzyk po zakończeniu rejestracji w komisji wyborczej, otoczony przez tłum swych wielbicieli. Do stolicy Haiti przyleciał prywatnym samolotem.

Wyclef Jean cieszy się na Haiti ogromną popularnością, nie tylko zresztą za sprawą kariery, którą zrobił w USA, zdobywając m. in. trzy razy prestiżową nagrodę Grammy. Artysta zaangażował się także w pomoc dla swej zniszczonej przez katastrofalne trzęsienie ziemi ojczyzny. W styczniu kataklizm ten zabił na Haiti około 250 tysięcy ludzi, a ponad milion pozbawił dachu nad głową.

Według amerykańskich mediów, piosenkarz ma duże szanse na wygranie wyborów prezydenckich, które odbędą się na Haiti 28 listopada.

Jean urodził się na Haiti, ale w wieku 9 lat wyjechał z rodzicami do USA. Obok amerykańskiego ma nadal obywatelstwo haitańskie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Gwiazda hip-hopu kandydatem na prezydenta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.