"Incydent może wywołać totalną wojnę"

"Incydent może wywołać totalną wojnę"
(źr. wikipedia.pl)
PAP / wm

Półwysep Koreańskie przeżywa swój "najgorszy kryzys" - napisała we wtorek oficjalna agencja KCNA w związku z początkiem wspólnych manewrów wojskowych Korei Płd. i USA.

Po rozpoczęciu we wtorek rano wspólnych manewrów wojskowych Korei Południowej i USA pod nazwą "Freedom Guardian" (ang. strażnik wolności) "Półwysep Koreański stanął przez najgorszym kryzysem w swej historii. Wojna totalna może zostać sprowokowana przez najmniejszy incydent" - pisze agencja KCNA.

Manewry potrwają 10 dni. Wezmą w nich udział dziesiątki tysięcy żołnierzy obydwu armii. Ćwiczenia te organizowane są co roku, jednak Phenian potępia je za każdym razem i utrzymuje, że ich celem jest przygotowanie inwazji na Koreę Płn.

Według dziennika partii komunistycznej Korei Płn. "Rodong Sinmun" tegoroczne manewry zostały zorganizowane po to, by przygotować atak na instalacje nuklearne i zakłady zbrojeniowe produkujące rakiety.

"Nasza armia i nasz lud nie pozostaną bezczynni w obliczu masowej mobilizacji żołnierzy przez amerykańskich imperialistów, którzy zagrażają naszej suwerenności" - napisał pheniański dziennik.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Incydent może wywołać totalną wojnę"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.