Indie: 8 zabitych, ok. 100 rannych w wybuchu w elektrociepłowni

Indie: 8 zabitych, ok. 100 rannych w wybuchu w elektrociepłowni
(fot. PAP/EPA/STR)
PAP / mp

Osiem osób poniosło śmierć, a około 100 zostało rannych w wybuchu w elektrociepłowni w mieście Unchahar w stanie Uttar Pradeś na północy Indii - poinformowały w środę lokalne władze i przedstawiciele zakładu, który został zamknięty.

Bilans ofiar może wzrosnąć.
Około 80 osób trafiło do zakładowego szpitala, a około 10 z poważnymi obrażeniami zostało przewiezionych do innych placówek medycznych - poinformował operator elektrowni węglowej, na którego powołuje się agencja Reutera.
Rzecznik elektrowni NTPC Unchahar przekazał, że w pewnym momencie słychać było głośny odgłos eksplozji, a po wybuchu ulotniły się gazy spalinowe i para. Świadkowie informowali o gęstym dymie wydobywającym się z zakładu.
Agencja Associated Press pisze o około 40 rannych. Według policji, cytowanego przez AP, w elektrociepłowni eksplodowała rura w nowo zainstalowanym bojlerze. Przedstawiciel policji powiedział, że bilans ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, gdyż kilkunastu pracowników doznało poważnych oparzeń.
Na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną eksplozji, ani ile osób przebywało w elektrociepłowni w momencie wybuchu.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Indie: 8 zabitych, ok. 100 rannych w wybuchu w elektrociepłowni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.