IS uczy dzieci wykonywać egzekucje; tworzy armię 13-latków

IS uczy dzieci wykonywać egzekucje; tworzy armię 13-latków
(fot. youtube.com)
PAP / kw

Dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) prowadzi dla chłopców od 9. roku życia szkolenie w wykonywaniu egzekucji; chłopcy mają też obowiązek asystowania przy publicznych egzekucjach - podał w ogłoszonym w środę raporcie holenderski wywiad AIVD.

Po ukończeniu 13 lat ci chłopcy są wysyłani na front.

"Terroryści z IS zmuszają ponadto dziewczęta do zawierania małżeństw w bardzo młodym wieku, a od 9. roku życia są one zobowiązane chodzić z całkowicie zasłoniętą twarzą. Ich pierwszym obowiązkiem jest jak najwcześniejsze urodzenie dziecka, co nastąpi w warunkach niespełniających minimalnych standardów medycznych" - powiedział w telewizji Nos dyrektor generalny tajnych służb holenderskich Bob Bertholee.

Zadaniem tych dziewcząt jest również werbowanie kandydatów do udziału w aktach terrorystycznych i walce prowadzonej przez IS.

"Chłopcy wciągnięci do udziału w dżihadzie nie mają przed sobą długiej perspektywy życia - opiniuje Bertholee. - Jeśli nawet przeżyją, będą mieli wykoślawioną psychikę po przeżyciach, jakie przypadną im w udziale".

DEON.PL POLECA

Analiza przeprowadzona przez AIVD wykazuje, że na terytoriach Iraku i Syrii kontrolowanych przez IS przebywa ze swymi rodzicami co najmniej 70 dzieci pochodzących z Holandii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

IS uczy dzieci wykonywać egzekucje; tworzy armię 13-latków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.