IS zdobyło dużą część obozu dla uchodźców w Damaszku

IS zdobyło dużą część obozu dla uchodźców w Damaszku
(fot. upyernoz / Foter / CC BY)
PAP / ptt

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) przejęli w środę kontrolę nad większością obszaru należącego do obozu dla uchodźców znajdującego się w południowej części stolicy Syrii, Damaszku - podała agencja Reutera, powołując się na relacje świadków.

Obóz w którym schronienie znalazło ok. 18 tys. uchodźców, głównie Palestyńczyków, jest areną walk między siłami rządowymi a islamistami z IS wspieranymi przez bojowników innej radykalnej grupy - Frontu al-Nusra. Informację potwierdziło Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, które podkreśliło, że sytuacja wewnątrz jest bardzo poważna, a uchodźcom brakuje pożywienia, lekarstw i świeżej wody. Organizacja, która ma siedzibę w Wielkiej Brytanii dodała, że dżihadyści z IS kontrolują główne ulice obozu.

Agencja Associated Press zwraca uwagę, że opanowanie tego obszaru umożliwi dżihadystom przeprowadzenie ataku na centrum Damaszku.

Przedstawiciele sił wiernych prezydentowi Syrii Baszarowi el-Asadowi podkreślają, że siły IS zaatakowały obóz z pozycji zajmowanych w sąsiedniej dzielnicy.

- Front al-Nusra otworzył im drogę, co pozwoliło im (IS) na wdarcie się do obozu kilka godzin temu - relacjonował AP dowódca bojowników walczących po stronie władz w Damaszku Anwar Radża.

DEON.PL POLECA

W przeszłości dochodziło już do walk o ten obóz między siłami rządowymi a rebeliantami.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

IS zdobyło dużą część obozu dla uchodźców w Damaszku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.