Kanada: Macron i Trump zadowoleni z postępów w negocjacjach handlowych

Kanada: Macron i Trump zadowoleni z postępów w negocjacjach handlowych
(fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON)
PAP / ml

Prezydenci Francji i USA, Emmanuel Macron i Donald Trump, z zadowoleniem przyjęli postępy w negocjacjach handlowych podczas szczytu G7 w kanadyjskiej miejscowości La Malbaie - poinformowała w piątek agencja AFP po dwustronnym spotkaniu obu przywódców.

Emmanuel Macron i Donald Trump - jak podkreśla AFP - nie wypracowali jednak wspólnego stanowiska w sprawie ceł.

"Idziemy razem naprzód - powiedział Macron - nic nie jest przesądzone, wszyscy wyrażają wolę współpracy. Żyjemy w trudnych czasach, które ciągle wymuszają dialog". W podobnym tonie wypowiedział się Trump, który wskazał na "bardzo dobre relacje z prezydentem Francji".

Uczestnicy szczytu G7 mają rozmawiać przede wszystkim na temat inkluzywnego wzrostu gospodarczego, rynku pracy przyszłości, równość płci, zmian klimatycznych i czystej energii oraz pokoju i bezpieczeństwa.

DEON.PL POLECA

Oczekuje się jednak, że rozmowy zdominowane będą przez ogłoszoną pod koniec maja decyzję USA o nieprzedłużaniu Kanadzie i UE wyłączenia z programu ceł na stal i aluminium, co wywołało spore oburzenie wśród tych tradycyjnych sojuszników USA.

Jeszcze w piątek rano Trump napisał na Twitterze: "Udaję się do Kanady na (szczyt) G7, na rozmowy, które głównie skupią się na od dawna już niesprawiedliwych praktykach handlowych stosowanych wobec Stanów Zjednoczonych. Stamtąd jadę do Singapuru na rozmowy z Koreą Północną na temat denuklearyzacji (...)".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kanada: Macron i Trump zadowoleni z postępów w negocjacjach handlowych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.