Kenia: Co najmniej 7 zabitych w wyniku zawalenia się budynku mieszkalnego

Kenia: Co najmniej 7 zabitych w wyniku zawalenia się budynku mieszkalnego
(fot. shutterstock.com)
PAP / ml

Siedem osób zginęło i co najmniej 121 zostało rannych, gdy w Nairobi, stolicy Kenii, w sobotę podczas ulewnych deszczów zawalił się budynek mieszkalny - poinformowały władze.

Kenijski Czerwony Krzyż podał, że ekipom ratunkowym udało się wyciągnąć spod gruzów 5-piętrowego budynku troje dzieci i dorosłą osobę.
Według Japhetha Koome, szefa policji stolicy Kenii, pomoc uwięzionym dotarła na miejsce wypadku z opóźnieniem z powodu zatłoczonych dróg dojazdowych.
Oddany do użytku przed pięcioma miesiącami budynek miał 126 pokoi, które zostały szybko wynajęte po 35 dolarów miesięcznie.
Z uwagi na wielkie zapotrzebowanie na mieszkania w Nairobi deweloperzy obchodzą przepisy budowlane, aby ograniczać koszty. Według Kenijskiego Towarzystwa Architektonicznego w stolicy kraju 50 procent budynków powstaje niezgodnie z przepisami.
Po zawaleniu się w ubiegłym roku ośmiu budynków, co kosztowało życie 15 osób, prezydent Uhuru Kenyatta polecił przeprowadzenie audytu wszystkich budynków. Z raportu po audycie wynika, że 58 procent budynków w Nairobi nie nadaje się do mieszkania. 

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kenia: Co najmniej 7 zabitych w wyniku zawalenia się budynku mieszkalnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.