Kerry: Rosja "kłamała mi w twarz" ws. Ukrainy

Kerry: Rosja "kłamała mi w twarz" ws. Ukrainy
(fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)
5 lat temu
PAP / ptt

Rosja wielokrotnie "kłamała mi i innym osobom w twarz" na temat swych działań na Ukrainie - oświadczył we wtorek w Senacie sekretarz stanu USA John Kerry. Szef amerykańskiej dyplomacji nie powiedział, czy jest zwolennikiem uzbrojenia Ukrainy przez USA.

Występując przed senacką podkomisją ds. badania wydatków budżetowych, Kerry powiedział, że Rosja uprawia największą od czasów zimnej wojny propagandę i wielokrotnie wprowadzała w błąd i kłamała na temat swej działalności na Ukrainie.

"(Rosjanie) uporczywie wprowadzali w błąd i kłamali, jakkolwiek by to nazwać, mi i innym osobom w twarz przy wielu różnych okazjach na temat swej działalności" - powiedział Kerry. USA i NATO od dawna przedstawiają dowody, że Rosja aktywnie wspiera i uzbraja separatystów na wschodzie Ukrainy, czemu Kreml zaprzecza.

Kerry był też pytany, czy Stany Zjednoczone zaczną dostarczać Ukrainie broń defensywną, o co apelują do administracji kongresmeni z obu partii. Broń ta miałaby pomóc ukraińskim siłom rządowym walczyć ze wspieraną przez Rosję rebelią na wschodzie Ukrainy.

Sekretarz stanu powtórzył, że ta opcja jest rozważana przez rząd USA. Odmówił odpowiedzi na pytanie, czy osobiście jest zwolennikiem zbrojenia Ukrainy. Podkreślił natomiast, że USA chcą zwiększać pomoc finansową dla Ukrainy, do czego konieczna jest zgoda Kongresu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kerry: Rosja "kłamała mi w twarz" ws. Ukrainy
Komentarze (10)
F
Fabian
25 lutego 2015, 15:55
/.Polecam serwis aukcyjny, można kupić laptopa, telefon albo aparat za śmieszne pieniądze. Na razie mała ilość użytkowników, więc są duże szanse na wygranie licytacji :) http://kuptanio.5v.pl
jazmig jazmig
jazmig jazmig
25 lutego 2015, 12:22
Skoro autor notki nie podał, jakie konkretnie kłastwa miała rzekomo Rosja mówić Kerryemu, to ta notka jest typowa propagandą - podaje się ciemnemu ludowi do wierzenia jakąś bajkę, a lud ma w nią wierzyć bez zastrzeżeń. Czysty PRL - wstyd Deonie, że powtarzacie tego rodzaju brednie.
G
gimzaj
25 lutego 2015, 13:04
Ale na szczęście ty jesteś taki "oświecony" przez putlera i możesz nas - ciemny lud - uświadomić co kreml uznaje za prawdę.  A Deon, jeśli już ma się wstydzić, to tego, że toleruje twoje łgarstwa. 
T
tak
25 lutego 2015, 17:17
Jednak premii nie będzie. Masz słabe wyniki.
P
Puknij_się_w_łeb_Ruski_kapusiu
25 lutego 2015, 17:18
Wiesz Jazmig, mam ciebie już serdecznie dosyć. Kiedykolwiek pojawia się jakiś new na temat Rosji lub Ukrainy, ty zawsze murem stoisz po stronie Rosji. Widać kim naprawdę jesteś - zwykłym ruskim trollem, uaktywnionym śpiochem, czy prostym kremlowskim propagandystą. Stosujesz prymitywne metody podważania wszystkiego co mówią amerykanie lub ci, którzy są przeciwni Rosji. Wszystko pod pozorem "zdroworozsądkowego myślenia". Ciekawe czy Ruscy płącą ci w śmiecowych rublach za miesiąc pracy czy dostajesz przelew za każde wpisy na forach w USD albo w EUR? Żaden pieniądz nie śmierdzi, co? Nie mam żadnych złudzeń, że nie zmienisz swojego postępowania, ale chcę żebyś wiedział, że na takich jak ty pokrętnych typów na szczęście większość normalnych Polaków jest już uodporniona. Zbyt wiele ruskich okupacji, zaborów i wojen przez ten kraj przeszła, żebyśmy słuchali takich kogoś takiego jak ty.
25 lutego 2015, 19:05
ignoruj
G
gimzaj
25 lutego 2015, 21:11
Obawiam się, że pełne ignorowanie jazmiga może skutkować tym, że niektórzy, niezbyt zorientowani odbiorcy mogą przyjmować jego propagandę za wiarygodną. 
A
aka
25 lutego 2015, 11:45
wreszcie nawet dyplomaci zazcynaja nazywać sparwy po imieniu
A
a-psik
25 lutego 2015, 03:31
Robi głupa z siebie czy swoich słuchaczy?
G
gimzaj
25 lutego 2015, 13:06
Ale że co? Że dopiero teraz mówi to, co wiedział już dawno temu? 

Skomentuj artykuł

Kerry: Rosja "kłamała mi w twarz" ws. Ukrainy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.