Kowalczyk trzecia, triumf Bjoergen

Kowalczyk trzecia, triumf Bjoergen
(fot. EPA/STIAN LYSBERG)
PAP / slo

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w sprincie techniką klasyczną w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w Drammen koło Oslo. Triumfowała Norweżka Marit Bjoergen przed rodaczką Astrid Uhrenholdt Jacobsen.

Środowe zmagania miały podobny scenariusz jak niedzielne, kiedy w Lahti także rywalizowano w sprincie techniką klasyczną. Podopieczna Aleksandra Wierietielnego znów miała drugi czas eliminacji (ustępując jedynie Bjoergen), a następnie bez większego problemu wygrała swoją serię ćwierćfinałową i półfinałową.

DEON.PL POLECAW decydującym biegu na prowadzenie szybko wysunęły się trzy zawodniczki: Bjoergen, Jacobsen i Kowalczyk. Na jednym z ostatnich zakrętów Polka przewróciła się i straciła szansę na zwycięstwo. Na moment wyprzedziła ją także Kanadyjka Chandra Crawford, ale narciarka z Kasiny Wielkiej nie poddała się i wdarła na podium.

Kowalczyk drugi rok z rzędu nie wywiezie z Drammen miłych wspomnień. W poprzednim sezonie w sprincie techniką dowolną z powodu złamanego kijka odpadła już w ćwierćfinale.

W klasyfikacji generalnej PŚ Bjoergen umocniła się na prowadzeniu i powiększyła przewagę nad Kowalczyk do 118 punktów. Do zakończenia cyklu pozostało pięć startów. Zawodniczki pozostaną w Norwegii. W niedzielę w Oslo będą rywalizowały w biegu na 30 km techniką klasyczną. W tej konkurencji Polka zdobyła w 2010 roku złoty medal igrzysk olimpijskich w Vancouver.

Do końca sezonu odbędą się jeszcze jedne zawody sprinterskie - 14 marca w Sztokholmie. Małą Kryształową Kulę w tej specjalności zapewniła sobie Kikkan Randall. W środę w półfinale Amerykance odpięła się narta i ostatecznie została sklasyfikowana na 11. miejscu.

1. Marit Bjoergen (Norwegia) 3.38,5
2. Astrid Uhrenholdt Jacobsen (Norwegia) strata 1,7
3. Justyna Kowalczyk (Polska) 7,5
4. Maiken Caspersen Falla (Norwegia) 7,9
5. Chandra Crawford (Kanada) 13,6
6. Aurore Jean (Francja) 16,3

1. Marit Bjoergen (Norwegia) 2195 pkt
2. Justyna Kowalczyk (Polska) 2077
3. Therese Johaug (Norwegia) 1510
4. Kikkan Randall (USA) 1153
5. Charlotte Kalla (Szwecja) 1102
6. Marthe Kristoffersen (Norwegia) 865
7. Krista Lahteenmaeki (Finlandia) 859
8. Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia) 822
9. Astrid Uhrenholdt Jacobsen (Norwegia) 771
10. Vibeke Skofterud (Norwegia) 707
...
102. Agnieszka Szymańczak (Polska) 4
109. Sylwia Jaśkowiec (Polska) 2

1. Kikkan Randall (USA) 628
2. Maiken Caspersen Falla (Norwegia) 493
3. Justyna Kowalczyk (Polska) 487

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kowalczyk trzecia, triumf Bjoergen
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.