Kwiaty na bulwarze im. Lecha i Marii Kaczyńskich

Kwiaty na bulwarze im. Lecha i Marii Kaczyńskich
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / drr

Prezydent Bronisław Komorowski wraz żoną Anną złożyli w środę biało-czerwone kwiaty na bulwarze im. Lecha i Marii Kaczyńskich w Batumi. Z Batumi para prezydencka poleci do Tbilisi.

Bulwarowi w Batumi, stolicy autonomicznej republiki gruzińskiej Adżarii, nadano imię Lecha i Marii Kaczyńskich pod koniec maja ubiegłego roku. Decyzję o zmianie nazwy ulicy władze miasta podjęły po katastrofie pod Smoleńskiem.

Komorowski kończy w środę dwudniową wizytę w Gruzji. W Tbilisi polski prezydent spotka się z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego, a wcześniej weźmie udział w polsko-gruzińskim forum biznesu. Złoży też wieniec pod pomnikiem poległych za integralność terytorialną Gruzji.

Od niedzieli polski prezydent odwiedza państwa Kaukazu Południowego. W poniedziałek w Baku spotkał się z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem. Z Gruzji uda się do Armenii.

Jest to pierwsza wizyta Komorowskiego w regionie. Wszystkie trzy kraje - Gruzja, Armenia i Azerbejdżan - uczestniczą w programie Partnerstwa Wschodniego, czyli powołanej w maju 2008 roku polsko-szwedzkiej inicjatywie zacieśniania współpracy z sześcioma wschodnimi sąsiadami UE. Kaukaz jest też terenem szczególnie ważnym ze względu na politykę energetyczną.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kwiaty na bulwarze im. Lecha i Marii Kaczyńskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.