Lekarze dopuszczeni do Nawalnego. "Kończę głodówkę"

Lekarze dopuszczeni do Nawalnego. "Kończę głodówkę"
Aleksiej Nawalny podczas procesu, po którym trafił do łagru w Rosji. Zdj.: YT/DeustcheWelle
5 miesięcy temu
Instagram/tkb

"Jak czytamy w Alicji z Krainy Czarów: Tutaj musisz biec tak szybko, jak tylko potrafisz, żeby zostać w tam samym miejscu. A jak chcesz dostać się w inne miejsce, musisz biec dwa razy szybciej Pobiegłem, próbowałem, upadłem, rozpocząłem strajk głodowy, ale mimo wszystko bez twojej pomocy by się nie udało" - napisał w piątek Aleksiej Nawalny na swoim Instagramowym koncie ogłaszając koniec głodówki.

Aleksiej Nawalny - rosyjski opozycjonista, który w 2020 roku został otruty bojowym związkiem "Noviczok" przez nieustalonych dotąd sprawców. Na początku lutego 2021 roku opozycjonista został uwięziony w łagrze, gdzie odbędzie karę 2,5 roku więzienia za rzekome przestępstwa gospodarcze. Od 31 marca trwał on w proteście głodowym. Powodem był brak dopuszczenia lekarzy specjalistów, którzy mieli mu pomóc z postępującą chorobą kręgosłupa, która, jak przekazywał jeden z adwokatów Nawalnego "odbiera mu czucie w rękach".

"Dzięki ogromnemu wsparciu dobrych ludzi w kraju i na całym świecie poczyniliśmy ogromne postępy. Dwa miesiące temu uśmiechali się złośliwie na moje prośby o pomoc medyczną, nie dawali żadnych lekarstw i nie pozwalali na moje przeniesienie (do szpitala cywilnego - przyp. red.). Miesiąc temu śmiali się mi w twarz, słysząc takie zwroty, jak: „Czy mogę poznać swoją diagnozę?” i „Czy mogę zobaczyć własną dokumentację medyczną?” - przekazał internautom Nawalny.

Powyżej ostatnie zdjęcie Aleksieja Nawalnego wykonane w łagrze, w którym odbywa karę więzienia.

W Instagramowym oświadczeniu czytamy również o tym, że Aleksiej Nawalny przerywa głodówkę: "Lekarze - którym w pełni ufam, poinformowali mnie, że wszyscy osiągnęliśmy nasze cele (dopuszczenie cywilnych lekarzy - przyp. red.) i że pora znieść strajk głodowy. Powiem szczerze, ich słowa: "w najbliższym czasie nie będzie tu już kogo leczyć" wydały mi się godne uwagi".

Na koniec wpisu opozycjonista dodał, że traci czucie części rąk i nóg. "Jedyne na czym mi zależy, to poznać powody tego stanu". 44-letni polityk podziękował również wszystkim przyjaciołom, znajomym oraz każdej osobie która brała udział w strajkach organizowanych w jego obronie w Rosji i na świecie.

"Jeszcze raz: to wyłącznie Wasza zasługa. Życzliwi ludzie na całym świecie. Dziękuję, nie zawiodę Was."

Źródło: Instagram/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Reyes Monforte
31,43 zł
44,90 zł

Tych wspomnień nie zniszczy nawet piekło obozu koncentracyjnego

We wrześniu 1943 roku Ella zostaje wywieziona do obozu w Auschwitz-Birkenau. Od razu staje się uprzywilejowaną więźniarką i pomocnicą Marii Mandel zwanej Bestią. Mimo że Ella ma...

Skomentuj artykuł

Lekarze dopuszczeni do Nawalnego. "Kończę głodówkę"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.