Rosja: setki zatrzymanych na demonstracjach w obronie Nawalnego

Rosja: setki zatrzymanych na demonstracjach w obronie Nawalnego
(fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV)
PAP / jb

Setki ludzi zatrzymała w środę policja w Rosji na demonstracjach w obronie uwięzionego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego - szacuje niezależny portal Meduza. Ocenia, że jest to liczba znacznie mniejsza niż podczas poprzednich protestów zwolenników Nawalnego w styczniu.

 

Meduza cytuje Konstantina Fomina z portalu OWD-Info, który powiedział, że liczba zatrzymanych przekracza 500. Dokładniejsze dane będą znane, gdy portal rozwiąże problemy techniczne - powiedział Fomin.

Wcześniej OWD-Info podawał dane o około 460 osobach zatrzymanych w ponad 61 miastach. Część tych osób policja zatrzymała jeszcze przed początkiem akcji w obronie Nawalnego.

Demonstracje trwają jeszcze w Moskwie i Petersburgu, gdzie zaczęły się o godz. 19 czasu lokalnego (godz. 18 w Polsce). W obu miastach wyszły na ulice tysiące ludzi. Z Petersburga napływają doniesienia o masowych zatrzymaniach i użyciu paralizatorów przez policjantów.

W Moskwie zatrzymania są wybiórcze i demonstracja przebiega spokojniej. Uczestnicy demonstracji podkreślają, że na razie policja nie działa brutalnie.

We wszystkich miastach Rosji uczestnicy środowych akcji żądali dopuszczenia lekarzy do Nawalnego, który prowadzi od trzech tygodni głodówkę w kolonii karnej.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner, Joanna Podsadecka
30,03 zł
42,90 zł

Nieznane oblicze ks. Józefa Tischnera

Filozof z Łopusznej o miłości mówił mało. Sam kiedyś wyznał: „Byłem analfabetą, jeśli chodzi o wiarę, analfabetą, jeśli chodzi o miłość, dawałem ludziom tylko nadzieję”. Okazuje się jednak, że to...

Skomentuj artykuł

Rosja: setki zatrzymanych na demonstracjach w obronie Nawalnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.