Władimir Putin ostrzega: będziecie żałować tak, jak już dawno nie żałowaliście

Władimir Putin ostrzega: będziecie żałować tak, jak już dawno nie żałowaliście
Władimir Putin przemawiający w trakcie orędzia. Fot.: MAXIM SHIPENKOV/EPA/PAP
PAP / tkb

Twórcy "wszelkich prowokacji", które będą zagrażać interesom bezpieczeństwa Rosji, będą żałować tego, co zrobili "tak, jak już dawno nie żałowali" - tak Władimir Putin ostrzegał podczas orędzia przed połączonymi izbami parlamentu, informuje PAP.

"Chcemy mieć dobre relacje ze wszystkimi uczestnikami społeczności międzynarodowej. Ale czepiają się Rosji - to tu, to tam" - powiedział prezydent Rosji. Następnie zauważył, że: "nie chcemy palić mostów (Rosja - przyp. red.), ale jeśli ktoś zechce je palić, to powinien wiedzieć, że odpowiedź będzie szybka, asymetryczna i ostra".

Putin przestrzegł także przed przekraczaniem tzw. "czerwonych linii" podkreślając, że to jego kraj będzie za każdym razem wyznaczał, gdzie te granice się znajdują. Wspomniał on także o ignorancji "zachodu" w sprawie faktów związanych z zamachem stanu na Białorusi i planami zabicia jej prezydenta, Aleksandra Łukaszenki, zapewnił, że w tym kraju "wszystko prowadziło" do próby zamachu stanu, potwierdzić miały to "fakty jawnej próby zorganizowania zamachu stanu na Białorusi i zabicia prezydenta tego kraju", które nie zostały konkretnie omówione przez prezydenta Rosji - przekazała PAP.

Napięta sytuacja w Rosji spowodowana jest z eskalującym konfliktem z Ukrainą oraz sytuacją zdrowotną Aleksieja Nawalnego - opozycjonisty Kremla, który 31 marca ogłosił protest głodowy z uwagi na brak dopuszczenia do niego lekarzy, którzy mogą pomóc mu w jego trudnych dolegliwościach. Kolejnym powodem prężenia muskuł Rosji są zbliżające się wybory, które odbędą się w cieniu kryzysu gospodarczego i pandemii z którymi to Rosja sobie nie radzi. Tak dla portalu Deon.pl skomentował obecną sytuację w Rosji Jan Piekło, były ambasador RP na Ukrainie: "Obecnie notowania prezydenta Rosji nie są za dobre, pogorszyły je dodatkowo: kryzys gospodarczy i pandemia. Dlatego Władimir Putin potrzebuje „jakiegoś sukcesu”, który pozwoliłby mu wygrać bez oszałamiającego fałszerstwa te wybory - całość wywiadu dla Deon.pl mogą Państwo przeczytać tutaj.

Pod koniec orędzia Putin ogłosił także, że "praca nad nowymi systemami rosyjskiego uzbrojenia idzie zgodnie z planem, do końca 2022 roku trafi do służby pierwszy pułk uzbrojony w całości w międzykontynentalne rakiety balistyczne Sarmat". Prezydent przypomniał także, że do rosyjskiej armii trafił już system Awangard, uzbrojony w międzykontynentalne rakiety balistyczne z hiperdźwiękowymi głowicami manewrującymi oraz laser bojowy Pierieswiet - podała PAP.

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Reyes Monforte
31,43 zł
44,90 zł

Tych wspomnień nie zniszczy nawet piekło obozu koncentracyjnego

We wrześniu 1943 roku Ella zostaje wywieziona do obozu w Auschwitz-Birkenau. Od razu staje się uprzywilejowaną więźniarką i pomocnicą Marii Mandel zwanej Bestią. Mimo że Ella ma...

Skomentuj artykuł

Władimir Putin ostrzega: będziecie żałować tak, jak już dawno nie żałowaliście
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.