Libia: Kadafi wygrał ze Szwajcarami

Libia: Kadafi wygrał ze Szwajcarami
Libijski dyktator Muammar Kadafi (fot. afryka.org)
PAP / wab

Maks Goeldi, szwajcarski biznesmen znajdujący się w ambasadzie Szwajcarii w Trypolisie, wkrótce odda się w ręce Libijczyków i odbędzie karę czterech miesięcy więzienia za nielegalny pobyt - podał w poniedziałek jego adwokat.

"Ambasada zgodziła się, aby Max Goeldi opuścił budynek i udał się do więzienia w celu odbycia kary czterech miesięcy pozbawienia wolności" - powiedział Zalah Zahaf dziennikarzom zebranym przed ambasadą Szwajcarii.

Goeldi został skazany przed sąd libijski na 4 miesiące więzienia za "nielegalny pobyt" i "nielegalną działalność gospodarczą" w Libii.

Wcześniej z ambasady wyszedł inny szwajcarski biznesmen, Rachid Hamdani; wsiadł on do samochodu prowadzonego przez libijskich urzędników i udał się w kierunku Tunezji - podał reporter agencji Reutera.

Między Libią a Szwajcarią trwa od miesięcy spór dyplomatyczny, który zapoczątkowało aresztowanie w Genewie syna Muammara Kadafiego, Hannibala i jego ciężarnej żony w związku z podejrzeniem maltretowania służących. Ostatecznie synowi Kadafiego i jego żonie nie postawiono zarzutów.

Po tym wydarzeniu Libia wstrzymała dostawy ropy do Szwajcarii, wycofała ponad 5 miliardów USD ze szwajcarskich banków i wprowadziła zakaz rozładunku szwajcarskich towarów w libijskich portach. Ponadto ograniczyła połączenia lotnicze ze Szwajcarią, a 19 lipca 2008 r. zatrzymała Goeldiego i Hamdaniego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Libia: Kadafi wygrał ze Szwajcarami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.