Ministerstwo Obrony Rosji: w Syrii walczyło 434 rosyjskich generałów

Ministerstwo Obrony Rosji: w Syrii walczyło 434 rosyjskich generałów
(fot. EPA/KOCA SULEJMANOVIC)
PAP / pch

Z najnowszych danych, przedstawionych przez resort obrony Rosji wynika, że od 2015 roku w Syrii walczyło 63 tys. rosyjskich wojskowych, w tym 434 generałów i ponad 25 tys. oficerów. Pod koniec ubiegłego roku informowano o 48 tys. walczących.

Rosja od września 2015 roku wspomaga operacje syryjskich sił rządowych przeciwko organizacji Państwa Islamskiego (IS) oraz innym rebeliantom, walczącym z reżimem prezydenta Baszara el-Asada.

Po rozpoczęciu operacji we wrześniu 2015 r. rosyjskie Ministerstwo Obrony nie ujawniało danych dotyczących liczby walczących w Syrii Rosjan.

W grudniu 2017 r. minister obrony Siergiej Szojgu po raz pierwszy oficjalnie oznajmił, że w Syrii "bezcenne doświadczenie bojowe" zdobyło ponad 48 tys. służących w rosyjskiej armii.

W wyniku nalotów przeprowadzonych przez siły rosyjskie, jak podał resort, zginęło ponad 86 tys. bojowników, w tym 830 dowódców, oraz zniszczono ponad 120 tys. obiektów terrorystów.

Dodano, że ok. 90 proc. rosyjskich pilotów wojskowych latało w Syrii, a podczas operacji testowano najnowszą broń, w tym myśliwce i pociski manewrujące.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ministerstwo Obrony Rosji: w Syrii walczyło 434 rosyjskich generałów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.