MSZ: Iran zareaguje stanowczo na każde zagrożenie ze strony USA

MSZ: Iran zareaguje stanowczo na każde zagrożenie ze strony USA
(fot. PAP/EPA/US NAVY / HANDOUT HANDOUT)
PAP / kk

Iran zareaguje stanowczo na każde zagrożenie ze strony USA - podała w sobotę półoficjalna agencja informacyjna Tasnim w sytuacji podwyższonego napięcia między dwoma krajami po zestrzeleniu bezzałogowego drona amerykańskiego przez irańską Gwardię Rewolucyjną.

Iran zapowiedział w sobotę, że zareaguje stanowczo na każde zagrożenie ze strony USA, jak podała półoficjalna agencja informacyjna Tasnim, wśród narastających napięć między Teheranem a Waszyngtonem w związku z zestrzeleniem bezzałogowego drona amerykańskiego przez Republikę Islamską.

Niezależnie od jakiejkolwiek decyzji podjętej przez nich (urzędników USA) nie dopuścimy do pogwałcenia granic Iranu. Iran zdecydowanie odpowie na każdą agresję lub zagrożenie ze strony Ameryki" - powiedział agencji rzecznik irańskiego MSZ, Abbas Musawi

Teheran twierdzi, że dron został zestrzelony, gdy naruszył przestrzeń powietrzną Iranu w położonej nad Zatoką Perską prowincji Hormozgan na południu kraju. Z kolei Waszyngton poinformował, że dron został zestrzelony w międzynarodowej przestrzeli powietrznej.

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

MSZ: Iran zareaguje stanowczo na każde zagrożenie ze strony USA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.