MSZ prosi o informacje o Polakach w Chile

PAP / mik

MSZ prosi o informacje o Polakach, którzy mogli przebywać w rejonie trzęsienia ziemi w Chile. Ziemia zatrzęsła się tam w sobotę nad ranem miejscowego czasu, wstrząsy miały siłę 8,8 stopnia w skali Richtera.

Informacje można przekazać, dzwoniąc pod numery telefonów: 22 5239705 lub 22 5239009 albo korzystając z adresu mailowego: dyzurny@msz.gov.pl - poinformowało ministerstwo.

Według MSZ, obecnie nie ma informacji o obywatelach polskich, którzy ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi. MSZ jest w kontakcie z Centrum Kryzysowym Unii Europejskiej.

Rzecznik MSZ Piotr Paszkowski powiedział, że ministerstwo ma już stały, mejlowy kontakt z ambasadą Polski w Chile. - Na razie nie ma żadnego zgłoszenia o obywatelach polskich poszkodowanych wskutek trzęsienia. Personel ambasady jest cały i zdrowy. Nie odnotowaliśmy większych strat materialnych na terenie placówki. Występują trudności w komunikacji telefonicznej - brzmi cytowany przez Paszkowskiego komunikat przesłany z naszej placówki dyplomatycznej do ministerstwa.

Wcześniej rzecznik MSZ powiedział, że udało się nawiązać kontakt z polskim ambasadorem w Chile za pomocą internetu. - To jest, zdaje się, jedyne możliwe połączenie. Telefonia stacjonarna i komórkowa w dalszym ciągu nie działa - podkreślił.

- Nasza placówka w obrębie tych możliwości, które w tej chwili istnieją, czyli przy braku działających telefonów, będzie próbowała ustalić, czy w miejscu zdarzenia byli Polacy, którym będzie można pomóc - dodał Paszkowski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

MSZ prosi o informacje o Polakach w Chile
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.