Chile apeluje o pomoc międzynarodową

Chile apeluje o pomoc międzynarodową
Wojsko pomoże policji zapobiec plądrowaniu sklepów w miejscowościach dotkniętych sobotnim trzęsieniem ziemi. (fot. EPA/GERALDO CASO)
PAP / AP / dpa / Reuters / apio

Prezydent Michelle Bachelet poinformowała, że Chile, dotknięte katastrofalnym trzęsieniem ziemi, skorzysta z pomocy międzynarodowej. Bachelet powiedziała też, że postanowiła wysłać wojsko na pomoc policji, która stara się zapobiec plądrowaniu sklepów w miejscowościach dotkniętych sobotnim trzęsieniem ziemi. W regionie Maule i w mieście Concepcion rząd chilijski wprowadził godzinę policyjną.

Pani prezydent podkreśliła, że trzęsienie o sile 8,8 było "katastrofą tak niewyobrażalnych rozmiarów", że odbudowa zniszczeń będzie wymagać "gigantycznego wysiłku". Bachelet, ustępująca z urzędu prezydenta 11 marca, zapowiedziała , że Chile skorzysta z niektórych ofert pomocy, napływających z całego świata.

Telewizja chilijska poinformowała, że na lotnisku w Santiago, zamkniętym po trzęsieniu z powodu uszkodzeń terminala, wylądował w niedzielę pierwszy samolot pasażerski i że oczekiwane są kolejne. Pasy lotniska na szczęście nie zostały uszkodzone.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Chile apeluje o pomoc międzynarodową
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.