Mutacja z Manaus? Ten wariant jest odporny na przeciwciała

Mutacja z Manaus? Ten wariant jest odporny na przeciwciała
Zdj.: jaras72/depositphotos.com

Nowy wariant koronawirusa, który może pochodzić od groźnego szczepu z Manaus odkryli brazylijscy wirusolodzy. Dziennik "El Mundo" powołując się na WHO stwierdził, że jest on odporny na przeciwciała pojawiające się po przejściu Covid-19 - informuje PAP.

26 maja Brazylijskie Towarzystwo Wirusologii poinformowało, że nowy wariant koronawirusa występuje już na terenie 21 gmin stanu Sao Paulo, na południowym wschodzie kraju. Naukowcy podali, że najprawdopodobniej nowa mutacja pochodzi od szczepu, który odkryto po raz pierwszy w Amazońskim mieście Manaus. Co bardzo niepokoi, wariant ten od kilku miesięcy dziesiątkuje tamtejszą populację.

Więcej informacji w sprawie nowej mutacji podaje dziennik "El Mundo" za ekspertami WHO, nie są one zbyt optymistyczne, oprócz odporności nowego szczepu na przeciwciała pojawiające się po przejściu COVID-19, potwierdzono także większy potencjał w zakażaniu ludzi, związany jest on z mutacją L452R.

Sao Paulo jest stanem najbardziej doświadczonym przez pandemię. Dotychczas zmarło tam na Covid-19 ponad 109 tys. osób, a zachorowało 3,2 mln. W skali całego kraju zanotowano 452 tys. ofiar śmiertelnych oraz 16,2 mln infekcji.

DEON.PL POLECA


Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Biskup OP

Duchowy przewodnik na czas kryzysu 

Szatańskie kuszenia, których doświadczył Jezus, opisane są w Biblii bardzo wyraźnie. Pierwsze miało miejsce na Pustyni Judzkiej, ostatnie na krzyżu. Obecnie Kościół wciąż poddawany jest podobnej próbie. Przychodzi ona...

Skomentuj artykuł

Mutacja z Manaus? Ten wariant jest odporny na przeciwciała
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.