Muzułmanie w Rosji wezwani do odwetu za Syrię

Muzułmanie w Rosji wezwani do odwetu za Syrię
(fot. shutterstock.com)
AFP / PAP / slo

Przywódca związanego z Al-Kaidą syryjskiego Frontu Al-Nusra zaapelował w poniedziałek do dżihadystów na Kaukazie, aby atakowali cywilów w Rosji w odwecie za prowadzone od dwóch tygodni naloty rosyjskiej armii na Syrię.

- Wzywam mudżahedinów na Kaukazie o wspieranie, na ile się da, narodu syryjskiego. Jeśli armia rosyjska zabija naszą ludność, zabijajcie ich ludność. Jeśli zabija ona naszych żołnierzy, zabijajcie ich żołnierzy. Oko za oko - powiedział przywódca Frontu Al-Nusra Mohamad al-Golani w opublikowanym w poniedziałek wieczorem na YouTube nagraniu audio.

Zapewnił, że interwencja rosyjska w Syrii zakończy się klęską i zaapelował do wszystkich ruchów rebelianckich o zjednoczenie.

- Wojna w Syrii nie pozwoli Rosjanom zapomnieć o okropnościach wojny w Afganistanie(...) Jeśli Bóg pozwoli, zostaną w Syrii pokonani - powiedział.

- Odłóżcie na bok swoje spory do czasu upadku zachodniej krucjaty i rosyjskiej kampanii na ziemi syryjskiej - zaapelował do wielu ugrupowań rebelianckich rozproszonych po całej Syrii.

W ostatnich dniach Rosja znacznie nasiliła swe naloty bombowe w Syrii. Twierdzi, że zwalcza Państwo Islamskie, które kontroluje większość terytorium wschodniej Syrii.

Z kolei źródła zachodnie uważają, że większość rosyjskich ataków wymierzonych jest w rebeliantów walczących z reżimem prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Muzułmanie w Rosji wezwani do odwetu za Syrię
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.