Narodowa wyprawa na K2 - Wielicki: wszyscy w bazie, wieczorem oglądaliśmy skoki

Narodowa wyprawa na K2 - Wielicki: wszyscy w bazie, wieczorem oglądaliśmy skoki
(fot. PAP/Narodowa Zimowa Wyprawa na K2)
PAP / mp

"Wszyscy są w bazie, wieczorem oglądaliśmy skoki" - przekazał PAP Krzysztof Wielicki, kierownik narodowej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt w Karakorum K2 (8611 m).

Plany na niedzielę "ustali" pogoda. "Jutro ma być lepszy dzień" - dodał.
W sobotę rano Wielicki poinformował o trudnych warunkach: "W bazie ciężka noc. Silny wiatr, który w porywach osiągał do 60 km/h. Dodatkowo zamieć. Zespół Artur Małek - Marek Chmielarski schodzi z c1 do bazy".
W górę ruszyli w piątek także Maciej Bedrejczuk i Janusz Gołąb. Jak przyznali, do obozu pierwszego na 5950 m wspinali się bardzo wolno.
"Maciek z c1 wrócił, poprawiając część zjazdów. Ja doszedłem na jakieś 150 m przewyższenia pod c2. Tam zostawiłem liny i... zacząłem zjazdy. Zmrok zastał mnie pod ścianą. Wracając samemu do bazy pobłądziłem na lodowcu. Miałem ciężki powrót. Nic się nie stało - po prostu noc ciemna jak diabli no i trochę kiepsko tak krążyć wokół bazy i nie móc jej znaleźć" - opisał.
W sobotę wieczorem uczestnicy narodowej wyprawy oglądali w internecie transmisję z konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen, który wygrał Norweg Daniel-Andre Tande. Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce, a Kamil Stoch - czwarte.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Narodowa wyprawa na K2 - Wielicki: wszyscy w bazie, wieczorem oglądaliśmy skoki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.