Niemcy i Francja: będziemy wspierać Ukrainę, jak długo będzie to konieczne

Niemcy i Francja: będziemy wspierać Ukrainę, jak długo będzie to konieczne
fot. PAP/EPA/KATERYNA KLOCHKO
PAP

Ministrowie spraw zagranicznych Niemiec i Francji Annalena Baerbock i Stephane Sejourne potwierdzili w niedzielę w Berlinie, że oba państwa będą wspierać Ukrainę "tak długo, jak będzie to konieczne" w obliczu agresji Rosji.

"Jesteśmy co do tego w pełni zgodni" powiedział Sejourne dziennikarzom podczas swojej pierwszej wizyty w Niemczech w charakterze szefa dyplomacji.

DEON.PL POLECA
Oznacza to, że oba państwa muszą "zorganizować skoordynowane inicjatywy na szczeblu europejskim" w sprawie "obrony naszych wartości i naszych interesów" - dodał francuski minister, który poprzedniego dnia odwiedził Kijów.

Baerbock doprecyzowała, że Berlin i Paryż będą po stronie Ukrainy, "dopóki Rosja nie wycofa się" z jej terytorium, choć, jak zauważyła, "Putin nie chce zatrzymać" tej wojny.

Wypowiedzi ministrów nastąpiły w czasie, kiedy Kijów obawia się, że spada chęć zachodnich sojuszników do udzielania Ukrainie większej pomocy w walce z rosyjską inwazją.

W poniedziałek Sejourne udaje się do Warszawy. Francja, Niemcy i Polska tworzą Trójkąt Weimarski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niemcy i Francja: będziemy wspierać Ukrainę, jak długo będzie to konieczne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.