Niemcy: spadła liczba ataków na ośrodki dla uchodźców

Niemcy: spadła liczba ataków na ośrodki dla uchodźców
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu
PAP / ml

Liczba ataków na ośrodki dla uchodźców w Niemczech spadła do poziomu sprzed kryzysu migracyjnego w 2015 roku. Z najnowszych danych Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA) wynika, że w pierwszym kwartale tego roku doszło do 93 takich incydentów.

O najnowszych danych BKA dotyczących ataków na ośrodki dla imigrantów poinformował we wtorek dziennik "Neue Osnabruecker Zeitung".
W pierwszych czterech miesiącach 2015 roku na terenie Niemiec doszło do 106 zamachów na ośrodki dla uchodźców. Liczba ataków gwałtownie wzrosła w drugiej połowie 2015 roku, gdy osiągnęła swoje apogeum. W całym roku 2015 BKA odnotował 1030 podpalenia, ataki z wykorzystaniem materiałów wybuchowych, pobicia i inne formy agresji wobec mieszkańców ośrodków. W 2016 roku liczba incydentów tylko nieznacznie spadła - do ponad 900.
Od 2015 roku do Niemiec przyjechało ponad milion imigrantów z zamiarem ubiegania się o azyl. Dzięki umowie z Turcją, która przyjmuje odsyłanych z UE nielegalnych imigrantów oraz uszczelnieniu granic liczba imigrantów przedostających się do Europy Zachodniej tzw. szlakiem bałkańskim zdecydowanie spadła.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niemcy: spadła liczba ataków na ośrodki dla uchodźców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.