Niemiecka prasa: zatrzymany Syryjczyk niebezpieczny

Niemiecka prasa: zatrzymany Syryjczyk niebezpieczny
(fot. PAP / EPA / PUL ZINKEN)
3 lata temu
PAP / ml

Podejrzany o przynależność do zagranicznej organizacji terrorystycznej Syryjczyk, który został zatrzymany w środę wieczorem w Berlinie, został przez policję uznany za bardzo niebezpiecznego - poinformował w czwartek tygodnik "Focus" na swojej stronie.

Podejrzany ma 27 lat i przebywa w Niemczech od 2015 roku - podała policja na Twitterze. Do zatrzymania doszło w mieszkaniu w dzielnicy Schoeneberg w zachodniej części Berlina.
Policja nie podała dalszych szczegółów. Śledztwo przejęła, jak zawsze w przypadku osób podejrzanych o terroryzm, prokuratura federalna w Karlsruhe.
"Focus Online" pisze, że zatrzymany uznany został za równie niebezpiecznego jak inny Syryjczyk, Dżaber al-Bakr, aresztowany w połowie października w Lipsku.
"Policja mówi o drugim al-Bakrze" - czytamy w internetowym wydaniu "Focusa". 22-letni uchodźca z Syrii przygotowywał zamach na jedno z berlińskich lotnisk. W jego mieszkaniu w Chemnitz w Saksonii policja znalazła 1,5 kilograma substancji wybuchowej, zapalniki i metalowe części stosowane do konstrukcji bomb. Al-Bakr popełnił samobójstwo w zakładzie karnym w Lipsku dwa dni po aresztowaniu.
"Die Welt" twierdzi natomiast, że mężczyzna zatrzymany w środę urodził się w Tunezji. Dziennikarze tej gazety piszą, że 27-latek współpracował ze swoim niemieckim rówieśnikiem. Obaj obserwowani byli od dłuższego czasu. Na ich ślad naprowadziła niemiecką policję informacja przekazana przez wywiad zaprzyjaźnionego państwa.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niemiecka prasa: zatrzymany Syryjczyk niebezpieczny
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Niemiecka prasa: zatrzymany Syryjczyk niebezpieczny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.