Niepełnosprawna kobieta musi dokonać aborcji. Nakaz wydał sąd

Niepełnosprawna kobieta musi dokonać aborcji. Nakaz wydał sąd
(fot. depositphotos.com)
1 rok temu
Rzeczpospolita / pk

"Jestem w pełni świadoma faktu, że nakazanie kobiecie przerwania ciąży, gdy ona tego nie chce, jest ogromną ingerencją" - powiedziała sędzia, która wydała nakaz.

Jak informuje Rzeczpospolita, brytyjski sąd, który zlecił niepełnosprawnej intelektualnie kobiecie przeprowadzenie aborcji uważa, że będzie to dla niej "najlepsze rozwiązanie". Z decyzją sądu nie zgadza się zarówno matka kobiety jak również pracownik socjalny, który współpracuje z ciężarną kobietą. Sprawa budzi kontrowersje i jest szeroko komentowana w mediach społecznościowych, nie tylko w Wielkiej Brytanii.

Nathalie Lieven, sędzia, która wydała nakaz przeprowadzenia aborcji, powiedziała:

"Jestem w pełni świadoma faktu, że nakazanie kobiecie przerwania ciąży, gdy ona tego nie chce, jest ogromną ingerencją".

Lieven dodała, że chorej kobiecie tylko wydaje się, że chce być matką i nie jest ona gotowa do podjęcia opieki nad dzieckiem.

Chęć zajęcia się noworodkiem wyraziła jednak babcia dziecka, która była kiedyś położną - informuje Rzeczpospolita.

Niepełnosprawna matka ma ponad dwadzieścia lat i jest w dwudziestym drugim tygodniu ciąży. Jej zdolności umysłowe są na poziomie kilkulatka. Nie wiadomo, w jaki sposób zaszła w ciążę. Sprawę bada policja.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Paweł Krupa OP
17,94 zł
29,90 zł

Bóg i człowiek na ławie oskarżonych

Żył między nami, ale pewnego dnia zniknął w tajemniczych okolicznościach. Zostawił jednak obietnicę, która wielu napawa lękiem. Kiedy znów się pojawi, nastąpi koniec tego świata…

Sąd Ostateczny właśnie się...

Skomentuj artykuł

Niepełnosprawna kobieta musi dokonać aborcji. Nakaz wydał sąd
Komentarze (2)
MR
Maciej Roszkowski
25 czerwca 2019, 12:00
Ingerencja-jakie ładne slowo i jak dobrze tu pasuje..
25 czerwca 2019, 11:41
Makabra. Pani sędzia wydała nakaz - ciekawe kto go wykona - policja? I co wpadnie do domu, zwiąże kobietę (a może "ogłuszy") i  przekaże SŁUŻBIE ZDROWIA dla ostatecznego wykonania nakazu? Kompletne dno. Są kraje, w których nakazem sądów tkz. SŁUŻBA ZDROWIA dokonuje amputacji zdrowych kończyn. Czym od nich różni się wlk. Brytania? Położeniem geograficznym......

Skomentuj artykuł

Niepełnosprawna kobieta musi dokonać aborcji. Nakaz wydał sąd
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.