Nigeria: samolot pasażerski uderzył w budynek

Nigeria: samolot pasażerski uderzył w budynek
(fot. EPA/STR)
PAP / wm

Przedstawiciel nigeryjskich władz lotniczych powiedział, że zginęli wszyscy pasażerowie samolotu, który rozbił się w niedzielę w Lagosie - największym mieście Nigerii i gospodarczej stolicy tego kraju. Władze stanu Lagos poinformowały, że na pokładzie znajdowały się 153 osoby.

Samolot typu McDonnell Douglas MD-83 nigeryjskich linii Dana Air, który według miejscowych władz leciał ze stolicy kraju Abudży do Lagosu, tuż przed lądowaniem zaczepił o linie wysokiego napięcia i uderzył w dwukondygnacyjny budynek w pobliżu portu lotniczego. Maszyna i budynek natychmiast stanęły w płomieniach.

Władze lotnicze poinformowały, że zginęli wszyscy, którzy byli na pokładzie samolotu. Według nigeryjskich mediów, ofiary śmiertelne są także na ziemi. Ich liczba nie jest jednak znana. Nad dzielnicą, w której doszło do katastrofy, unoszą się kłęby gęstego dymu. Prace służb ratowniczych utrudniają zapadające ciemności.

Nigeryjska telewizja Channels TV podała, że z wraku maszyny wydobyto żywą dziewczynkę. Władze nie potwierdziły jednak tej informacji.

Linie Dana Air istnieją zaledwie od ponad trzech lat i nie znajdują się na unijnej czarnej liście towarzystw lotniczych, których samoloty nie mogą lądować w Unii Europejskiej.

Prezydent Nigerii Goodlack Jonathan ogłosił trzydniową żałobę narodową.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nigeria: samolot pasażerski uderzył w budynek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.