Obama w West Point potępił ludzi z Al-Kaidy

Obama w West Point potępił ludzi z Al-Kaidy
Obama w West Point potępił ludzi z Al-Kaidy (fot. PAP / EPA/DANIEL BARRY )
PAP / ad

Prezydent USA Barack Obama w sobotę podczas spotkania z absolwentami elitarnej amerykańskiej uczelni wojskowej w West Point, potępił taktykę terrorystyczną "małych ludzi" z Al-Kaidy.

"Zagrożenie nie zniknie natychmiast, ale powiedzmy otwarcie: Al-Kaida i jej komórki to mali ludzie stojący po złej stronie historii" - oświadczył Obama w przemówieniu.

"Nie rządzą żadnym państwem. Nie stoją na czele żadnej religii. Nie możemy popadać strach za każdym razem, kiedy terroryści próbują nas zastraszyć" - przekonywał amerykański prezydent.

"Terroryści chcieli nas przestraszyć, ale nowojorczycy nadal prowadzą życie bez lęku" - zapewnił trzy tygodnie po nieudanej próbie zamachu na Times Square w centrum metropolii.

DEON.PL POLECA

W tym samym miejscu, w którym w grudniu ogłosił wysłanie do Afganistanu dodatkowych 30 tys. żołnierzy Obama powiedział też, że USA nie mogą walczyć tam same.

"Będziemy walczyć o porządek międzynarodowy, który może odpowiedzieć na wyzwania, przed którymi stoi nasze pokolenie" - oświadczy, wymieniając wśród nich ekstremizm i rozprzestrzenianie broni atomowej.

"Uważamy, że Stany Zjednoczone nie walczą jedynie po to, by walczyć. My brzydzimy się wojną" - kontynuował. Dodał: "Walczymy, by nasze rodziny były bezpieczne. Walczymy dla bezpieczeństwa naszych partnerów i sojuszników, ponieważ USA są tym bezpieczniejsze im bezpieczniejsi są nasi przyjaciele, ponieważ jesteśmy silniejsi, kiedy świat jest bardziej sprawiedliwy".

"Nadejdą trudne dni. Ale przystosujemy się, przetrwamy" - zapewnił.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Obama w West Point potępił ludzi z Al-Kaidy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.