Odwołanie od wyroku na Chodorkowskiego

Odwołanie od wyroku na Chodorkowskiego
Chodorkowski i Lebiediew zostali w czwartek skazani za przywłaszczenie 218 mln ton ropy naftowej i wypranie uzyskanych w ten sposób pieniędzy
PAP / AP /AFP / EFE / slo

Obrońcy byłego szefa koncernu naftowego Jukos Michaiła Chodorkowskiego i jego partnera biznesowego Płatona Lebiediewa złożyli w piątek wstępną apelację od czwartkowego wyroku skazującego ich na 13,5 roku więzienia.

- Odwołanie jest wstępne, bo na razie nie mamy jeszcze pełnego tekstu wyroku - powiedziała adwokatka Karinna Moskalenko, dodając, że termin składania apelacji wynosi 10 dni, a do 10 stycznia trwa w Rosji przerwa noworoczno-bożonarodzeniowa.

DEON.PL POLECA

Jak dodała, pełne i ostateczne odwołanie zostanie złożone po 10 stycznia. Obecne "odwołanie liczy 9 stron. Poszerzymy je, gdy otrzymamy dokumenty - zaznaczyła.

Chodorkowski i Lebiediew zostali w czwartek skazani za przywłaszczenie 218 mln ton ropy naftowej i wypranie uzyskanych w ten sposób pieniędzy.

Ponieważ zastosowano absorpcję kar, pozostaną w więzieniu do 2017 r. Obaj odbywają już kary po osiem lat łagru za rzekome oszustwa podatkowe i uchylanie się od płacenia podatków. Prokurator wniósł o zaliczenie im na poczet nowych kar okresu, jaki upłynął od ich aresztowania w 2003 roku, co sędzia uwzględnił.

Chodorkowski i Lebiediew konsekwentnie odpierają wysunięte wobec nich zarzuty, uważając je za sfabrykowane i politycznie umotywowane.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Odwołanie od wyroku na Chodorkowskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.