Ojciec Alfiego Evansa: powiemy całą prawdę o śmierci naszego syna

Ojciec Alfiego Evansa: powiemy całą prawdę o śmierci naszego syna
(fot. facebook.com / save Alfie Evans / Thomas Evans)
facebook.com / ml

Thomas Evans, ojciec Alfiego, opublikował na Facebooku wpis, w którym zaznacza, że wraz z żoną ujawnią całą prawdę i wszystkie szczegóły dotyczące śmierci ich syna.

"Świat potrzebuje wiedzieć, co działo się przez te 5 dni i co musieliśmy przejść, kiedy Alfie udowadniał lekarzom, że się mylą" - napisał w oświadczeniu.

Zaznaczył także, że "żaden rodzic nigdy nie powinien przechodzić tego, co przeszliśmy".

Poniżej publikujemy tłumaczenie wpisu Thomasa Evansa na Facebooku:

DEON.PL POLECA

"Minął miesiąc i dwa tygodnie od momentu, w którym nasz gladiator został od nas zabrany. Zaniedbany, źle traktowany i znieważony.

Kate i ja nigdy nie zaakceptujemy tego, że umarł oraz w jaki sposób odszedł. Jest jednak coś, co sprawia, że idziemy do przodu. To nasza wiara w to, że spotkamy w przyszłości naszego aniołka. Jesteśmy wdzięczni za to, że mogliśmy z nim razem być i czekamy na przyszłość, w której będziemy mogli tworzyć kolejne wspomnienia.

Chcemy, żeby było wiadome, że jesteśmy w żałobie i z biegiem czasu będziemy mówić o tym, jak umarł Alfie i powiemy szczegółowo o tamtym tygodniu, przez który musieliśmy przejść. Żaden rodzic nigdy nie powinien doświadczać tego, co przeszliśmy.

Chcemy opowiedzieć całemu światu o tym, co działo się przez te 5 dni i co musieliśmy przejść, kiedy Alfie udowadniał lekarzom, że się mylą.

Proszę, nie zapominajcie, że walczyłem przeciwko lekarzom i ich przełożonym o to, w co wierzyłem i o prawa dla mojego syna. Chciałbym też przypomnieć, że lekarze powiedzieli nam, że Alfie nie przeżyje dłużej niż pięć minut.

Okazało się jednak, że przeżył pięć dni i walczył ciężko o szacunek, opiekę i godne traktowanie. Zamiast tego zapłacili 143 tys. funtów za zamordowanie mojego syna i odebranie nam naszego życia.

Ale jeszcze nie skończyliśmy!

Jesteśmy źli, zdenerwowani, pełni bólu i ze złamanym sercem. Alfie przyszedł do nas, przez dwa lata był częścią naszego życia, na dobre i na złe. Kochaliśmy każdą chwilę razem z nim spędzoną i zawsze czuliśmy się pobłogosławieni tym, że mamy go przy sobie.

Dziękujemy wszystkim za niesamowite i odważne wsparcie, które pomogło nam w zmaganiach w tych najcięższych dniach. Byliście tam wraz z Alfiem za co wszystkim was szczerze dziękuję.

It’s been 1month and 2 weeks since our gladiator was taking away from us, deprived,neglected,mistreated,and...

Opublikowany przez Thomas Evans 16 czerwca 2018

Sprawa Alfiego Evansa spotkała się z żywym odzewem w Polsce. Wsparcie dla dwulatka i jego rodziny zadeklarował m.in. prezydent Andrzej Duda. Trwały manifestacje w obronie chłopca przed ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie. Temat dwulatka został też poruszony - na wniosek wicepremier Beaty Szydło - podczas czwartkowego posiedzenia rządu.

W intencji chłopca odbyły się także czuwania modlitewne na placu Świętego Piotra w Rzymie, w których udział wzięły setki osób. Wierni umówili się na nie za pośrednictwem portali społecznościowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Kramer SJ, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka

Czy Kościół może być normalny? Bez tematów tabu, pouczania i krzywdzenia innych?

Grzegorz Kramer SJ i Piotr Żyłka w szczerej rozmowie z Łukaszem Wojtusikiem. 

Kontrowersyjni. Prowokujący do myślenia. Nie wahają się mówić o sprawach...

Skomentuj artykuł

Ojciec Alfiego Evansa: powiemy całą prawdę o śmierci naszego syna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.