ONZ: 3 mld dolarów dla małych dzieci i ich matek

ONZ: 3 mld dolarów dla małych dzieci i ich matek
(fot. Osugi / shutterstock.com)
KAI / jm

Międzynarodowa organizacja pomocy dzieciom Word Vision zamierza przeznaczyć trzy miliardy dolarów na walkę z umieralnością małych dzieci i ich matek. Informując o tym na marginesie Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku przedstawiciel organizacji wyraził nadzieję, że dzięki tej pomocy w ciągu najbliższych pięciu lat poprawi się zdrowie kobiet, dzieci i małoletniej młodzieży na świecie.

Inicjatywę, której celem jest uratowanie przed śmiercią ok. 2,4 mln kobiet i dzieci, powołał do życia w 2010 r. sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon. W pierwszej fazie kampanii Word Vision przeznaczyła już dwa miliardy dolarów na lepszą opiekę zdrowotną i wyżywienie, na zwalczanie HIV i AIDS, na czystą wodę oraz na środki higieniczne, poinformowała przewodnicząca organizacji Kevin Jenkins.

Z kolei kierująca programem pomocy zdrowotnej Martha Newsome powiedziała, że Word Vision zamierza nawiązywać partnerstwo z innymi organizacjami pomocy, instytutami naukowymi oraz przedsiębiorstwami, które chciałyby powstrzymać te przypadki śmierci matek i małych dzieci, których można uniknąć.

Według Kelvin Jenkins jest to "kluczowy moment w historii ludzkości". Przyszłe pokolenia być może kiedyś powiedzą, że "to był rok, w którym świat uznał, że musi uczynić więcej dla matek i dzieci".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

ONZ: 3 mld dolarów dla małych dzieci i ich matek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.